رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور: تحقق توسعه پایدار نیازمند نیروی انسانی شایسته،متخصص،متعهد و دلسوز است/مدیران جهادی به قانون و سیستم جهادی برای رفتار جهادی نیازمند

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشورمدیران مومن را سرمایه‌های کشور دانست و افزود: باید مد نظر قرار داد که قانون باید کار را روان کند و اگر کارها پیچ و خم داشته باشد مدیران به آسانی نمی توانند طرح را اجرا کنند اما برخی از قوانین دست و پای مدیران را بسته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان کرمان با محوریت آئین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان اظهار کرد: فردا حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی خطیب نماز جمعه کرمان هستند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با شاره به توسعه ابراز کرد: توسعه استان کرمان تحت رهنمودهای رهبری در حال انجام است اما برای تحقق توسعه پایدار به چند راهبرد باید توجه کرد که نیروی انسانی شایسته و متخصص، متعهد و دلسوز رکن اول این مهم می‌باشد.

این مقام مسئول  با اشاره به آیه اول سوره بلد بیان کرد: نیروی انسانی به میزانی مهم است که خداوند در آیات قرآن می فرمانید سوگند به مکه و اینجا باید توجه کرد که چه چیز مکه را مهم کرده است که خداوند به آن قسم خورده است و بعد از آن به وجود پیامبر در مکه اشاره می کنند لذا ارزش مکه به پیامبر اکرم(ص)، ابراهیم(س)، هاجر(س)، اسماعیل(س) و … است؛ بنابراین انسان‌ها سرمایه‌های هرجامعه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی تصریح کرد: سرمایه های هر جامعه معادن، نفت و … نیستند بلکه انسان‌ها سرمایه‌های هر جامعه هستند بنابراین مدیران هر جامعه سرمایه های انسانی هر جامعه‌ای هستند، همچنین فرهیختگان، دانشمندان، متفکران و ورزشکاران نیز از سرمایه‌های جامعه می‌باشند و ارزش آنها بیشتر از معادن نفت و گاز و اورانیوم می‌باشد و آنها هستند که با تدبیر و درایت می‌توانند مشکلات را رفع کنند.

وی با بیان این مطلب که قدر سرمایه های جامعه را باید بدانیم، خاطر نشان کرد:سردار سلیمانی یک سرمایه ارزشمند می‌باشد و افتخارات زیادی این فرد به وجود آورده است، آیا می توان سردار سلیمانی را با سرمایه‌های دیگر مقایسه کرد، همچنین امام راحل و مقام معظم رهبری نیز از سرمایه‌های ارزشمند بشری هستند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری امروز امید همه مستضعفان جهان شده است، گفت: نیروهای انسانی بسیار ارزشمند هستند، همچنین باید دقت کنیم که هزینه‌های بسیار کرده‌ایم تا یک فرد مدیر شده است و این طرح‌های که پیاده می‌شود آنها ر فرشتگان اجرا نمی کنند، بلکه مدیران آنها را اجرا و به بهره‌برداری رسانده‌اند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به تاریخ انقلاب و اقدامات صورت گفته در کشور پس از انقلاب ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی در کشور کارهای زیادی از جمله احداث راه‌ها، نیروگاه‌های هسته‌ای، نیروی دفاعی و … انجام شده است و آنها را مدیران انجام داده‌اند.

این مقام مسئول مدیران مومن را سرمایه‌های کشور دانست باید از مدیران مومن، متعهد حمایت کنیم،افزود: همچنین باید مد نظر قرار داد که قانون باید کار را روان کند و اگر کارها پیچ و خم داشته باشد مدیران به آسانی نمی توانند طرح را اجرا کنند اما برخی از قوانین دست و پای مدیران را بسته‌اند.

وی ادامه داد: مدیر جهادی یک فرد نیست بلکه یک مدیر جهادی به یک قانونی نیاز دارد که کارها را روان کند، همچنین باید سیستم نیز جهادی باشد تا بتواند جهادی رفتار کند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی اظهار کرد: آیت‌الله جعفری یکی از سرمایه‌های ارزشمند این استان می‌باشند و ایشان یک زندگی پاک و صاف دارند و ما به اینگونه روحانیت افتخار می‌کنیم، ایشان یک زندگی در حد طلبگی دارند و اگر برف پیری بر صورت و موهای وی می‌بینیم در راه خدمت به مردم سپید شده است و از ایشان تشکر می‌کنیم، همچنین قابل توجه است که آیت‌الله جعفری برای مدیران و امامان جماعت استان پدری کردند.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در پایان خاطر نشان کرد:حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی علیدادی نیز یکی از فرزندان این استان می‌باشد و جزی سرمایه‌های انسانی استان کرمان هستند و شان طلبگی خود را تا کنون حفظ کرده است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۱۶, ۱۳۹۶
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...