رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه کشور در کرمان: “نماز جمعه” تریبون آگاهی و بصیرت‌افزایی است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه کشور با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه، تریبون آگاهی و بصیرت‌افزایی است گفت: نظام اسلامی، نظامی مبتنی بر آگاهی مردم است و اگر مردم آگاه نباشند، روح نظام از دست خواهد رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مردمی نماینده جدید ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم تقاضای برگزاری نماز جمعه داشتند که امام خمینی‌(ره) فرمان آن را صادر کرده و اولین نماز جمعه در تاریخ ۵ مرداد سال ۵۸ و به امامت آیت‌الله طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۹۰۰ شهر نماز جمعه برقرار است و مردم در این مراسم معنوی شرکت می‌کنند گفت: نماز جمعه باعث می‌شود وحدت در جامعه اسلامی تقویت شود و زمینه رشد و بالندگی در کشور اسلامی فراهم شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه کشور با بیان اینکه آثار و برکات نماز جمعه در جامعه بسیار است افزود: با شرکت در نماز جمعه به دشمن پیام می‌دهیم که ما دارای وحدت و انسجام هستیم افزود: شرکت در نماز جمعه یعنی ایستادگی در مقابل بدخواهان نظام اسلامی و خودمان را از تفرقه مسلمین جدا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امام جمعه باید از طرف ولی‌فقیه منصوب شود و از طرف ایشان حکم داشته باشد گفت: نماز جمعه حاکمیت نظام اسلامی است و در زمان غیبت، فقیه جامع‌الشرایط باید جامعه را هدایت کند و نماز جمعه را بخواند.

تقوی با بیان اینکه نماز جمعه نماز روشنگری و آگاه‌سازی آحاد مردم است افزود: نظام اسلامی، نظامی مبتنی بر آگاهی مردم است و اگر مردم آگاه نباشند، روح نظام از دست خواهد رفت.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌ جمعه کشور با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه، تریبون آگاهی و بصیرت‌افزایی است تصریح کرد: نماز جمعه در امنیت ملی ما نقش دارد و وحدت ملی و اجتماعی ما با نماز جمعه تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه آیت‌الله سید‌‌یحیی جعفری بیش از سه دهه در کرمان مردم را به تقوای الهی دعوت کرده است گفت: وی قبل از آنکه مردم را به تقوا دعوت کند، خودش این کار را انجام داده و عمر و نشاط خود را در راه خدمت به مردم گذاشته است.

تقوی با اشاره به اینکه سابقه حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی نیز روشن است و به امر رهبری به استان کرمان آمده است افزود: انتظار می‌رود همه او را در این امر مهم و خطیر یاری کنند.

وی به نقش مهم سردار سلیمانی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی افتخار جهان اسلام بوده و یکی از فرزندان استان کرمان است که توانست ریشه درخت خبیصه داعش را بزند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۱۷, ۱۳۹۶
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...