نماز طلب باران در کرمان اقامه می‌شود

امام جمعه موقت کرمان با بیان کیفیت نماز استسقاء برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در کرمان گفت: نماز طلب باران در شهر کرمان دوشنبه اقامه می‌شود.

 مهدی عربپور ظهر امروز و در حاشیه نماز جمعه کرمان با اشاره به اینکه دوشنبه این هفته نماز طلب باران در کرمان اقامه می‌شود اظهار داشت: نماز استسقاء یا همان نماز طلب در شهر کرمان در زمینی بیرون از شهر کرمان پشت پادگان ۰۵ ارتش و در جاده روستای ده‌بالا برگزار می‌شود.

امام جمعه موقت کرمان با اعلام اینکه این نماز در کرمان به‌ امامت حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ‌بهائی خوانده می‌شود در بیان کیفیت نماز باران افزود: بهتر است مردم برای اقامه نماز استسقاء سه روز روزه بگیرند و با دهان روزه این نماز خوانده شود و کسانی که روزه قضا دارند می‌توانند نیت روزه قضا کنند.

وی با بیان اینکه لذا نمازگزاران از فردا شنبه به‌مدت سه روز باید روزه بگیرند خاطر‌نشان کرد: نماز باران مثل نماز عید دو رکعت است و رکعت اول پنج قنوت و رکعت دوم‏ چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏ خوانده شود.

عرب‌پور افزود: در قنوت‌‏ها هر دعایى می‌‏توان خواند اما بهتر است دعایى خوانده‏ شود که در آن از خداوند طلب باران شده باشد و قبل از هر دعا صلوات بر پیامبر و آلش فرستاده شود و مستحب است که حمد و سوره‏‌اش نیز بلند خوانده شود.

وی با ابراز “این نماز براى جلب رحمت پروردگار است و بهتر است فرزندان را نیز همراه خود به بیابان ببریم” گفت: در مستحبات نماز امورى ذکر شده که همه حالت رقت و زارى و نیاز بندگان را می‌‏رساند تا جلب رحمت کند و قطعاً خداوند بخشنده و مهربان است و ما وظیفه داریم تا به درگاه خداوند دعا کنیم.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه سرویس ایاب و ذهاب برای این مراسم ساعت ۸:۳۰ و در محل مصلی امام علی(ع) شهر کرمان آماده است گفت: نماز استسقاء یا همان نماز طلب باران راس ساعت نه و نیم روز دوشنبه در شهر کرمان در زمینی بیرون از شهر کرمان پشت پادگان ۰۵ ارتش و در جاده روستای ده‌بالا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : دی ۸, ۱۳۹۶
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...