خطیب جمعه کرمان:بعد از چهل سال دیگر زمان آزمون و خطا نیست

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه امروز کشور ‌نیازمند مدیریت جهادی است و باید تحولی در مدیریت کشور ایجاد شود گفت: پیچ و خم‌های بسیاری سر راه ما بوده و بعد از چهل سال دیگر زمان آزمون و خطا نیست.

حجت‌السلام علی توکلی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ‌امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نماز‌گزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: بی‌تقوایی ریشه تمام بدی‌ها ‌و ناهنجاری‌های اجتماعی است و رعایت تقوای الهی سرچشمه‌ تمام خوبی‌هاست.

وی‌ با بیان اینکه اگر دچار اختلافات اجتماعی و درونی هستیم و بازار افسار گسیخته‌ای داریم ناشی از بی‌تقوایی است گفت: اگر هر کس خدا را ناظر خود بداند از خدا بترسد و تقوای الهی داشته باشد در جامعه امروز دچار این مشکلات نمی‌شود.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه در بحث تقوا باید باور کنیم که خدا ناظر است و اگر بتوانیم این حالت را حفظ کنیم موفق هستیم بیان کرد: در پیشگاه خدا در هر مکان و هر لحظه خدا را حس کرده و سمت گناه نمی‌رویم.

وی با بیان اینکه مشکل امروز جامعه ما این است که دنبال موعظه نیستیم و مردم از پند فراری هستند افزود: اگر در فضای مجازی آبروی کسی را می‌بریم بدین معنی است که مرگ را فراموش کرده‌ایم.

توکلی با اشاره به اینکه حرمت پدر و مادر را باید حفظ کرد و خداوند متعال در قرآن بعد از نام خود اسم پدر و مادر را آورده است و این نشان‌دهنده جایگاه والای آنهاست گفت: حسن خلق با مردم، خانواده و زیردست خود بسیاری از ناهنجاری‌ها و بدی‌ها را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه امروز افرادی در بازار به‌دنبال سودجویی هستند و نان به نرخ روز می‌خورند افزود: اگر رعایت حال مردم را کنیم خداوند به مال و کاسبی ما برکت می‌دهد.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه وعده‌های خداوند در قرآن را باور کنیم اظهار داشت: بسیاری از ما هنوز وعده‌های خدا را باور نداریم و بسیار استغفار کنیم تا خداوند باران رحمتش را بر سر ما نازل کند.

وی با اشاره به اینکه چهل سالگی یعنی کمال و جمهوری اسلامی با وجود تمام مشکلات در این چهل سال دستاوردهای بزرگی داشته است گفت: پیچ و خم‌های بسیاری سر راه ما بوده است و بعد از چهل سال دیگر زمان آزمون و خطا نیست.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه آمریکا خواستار این است که انتخاب ایران در دو اسلام خلاصه شود گفت: گزینه‌های پیش روی ما اسلام لیبرالی است که موافق اقدامات آمریکا است مانند عربستان و گزینه دوم ما اسلام مانند داعش و القاعده است که خون‌ریزی و جنایت به بار بیاوریم.

وی با بیان اینکه این نظریه آمریکا خیالی بیشتر نبود و امروز متوجه آن شدند که ایران لایق رهبری خاورمیانه ‌است زیرا ایران تنها کشوری‌ است که متکی به توان خودش است افزود: دشمن خواستار این است که مردم ناامید به آینده نظام باشند و از نظام جدا شوند و اگر این گونه شود دشمن پیروز شده است.

توکلی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل اصلی جامعه فضای مجازی نیست که فضای مجازی را دو قطبی کرده‌اند ‌ادامه داد: هیچ‌ کس به طور مطلق با فضای مجازی و تکنولوژی مخالف نیست و فقط خواستار این هستیم که ناهنجاری‌ها و مشکلات آن را درست کنیم.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه امروز کشور ‌نیازمند مدیریت جهادی است و باید تحولی در مدیریت کشور ایجاد شود گفت: اگر این گونه شود هر دولت با وجود کسورات خدمات ارزشمندی را به مردم ارائه می‌دهد و وضعیت کشور بهتر می‌شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۵, ۱۳۹۷
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...