امام جمعه کرمان: امام (ره) با احیا اصل ولایت فقیه کشور را برای همیشه بیمه کرد

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مردم اجازه ندادند فتنه و انحراف کشور را دچار مشکل کند و پای ولایت فقیه ایستادند گفت: امام خمینی(ره) با احیا اصل ولایت فقیه کشور را برای همیشه بیمه کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در آئین نماز جمعه ظهر امروز که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: آدمی باید خودش را از گناه پاک کند و در گناه کردن ورع نداشته باشد.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته با اشاره به اینکه صحنه قیامت یک صحنه بسیار دقیق است که حسابرسی در آن فوق تصور ما از نظر دقت است گفت: گروهی در آن صحنه مردود بوده و در پیشگاه خدا شرمنده هستند اما گروهی در صحنه قیامت سرافراز هستند و آن گروه سرافراز کسانی هستند که رعایت تقوا داشتند و دنیا را مزرعه آخرت می‌دانستند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در صحنه قیامت بحث کسانی است که شاهد بر اعمال و رفتار ما بوده‌اند هم مطرح است افزود: یک دسته از شاهدان اعضا و جوارح ما هستند که در محضر خداوند شهادت می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه آن روز روزی است که بر دهان‌ها مهر می‌زنند و سایر اعضای بدن سخنگو بوده و شهادت می‌دهند که ما چه کرده‌ایم، چه نوشته‌ایم، چه ظلمی کرده‌ایم و چه امضای ناحقی کرده‌ایم گفت: خودمان را باید برای صحنه‌ای آماده کنیم که در آن صحنه شهادت‌ها یکی دو تا نیست و باید بدانیم که شاید در این دنیا بتوان با پشت هم‌اندازی از صحنه‌ای فرار کرد اما در آن دنیا جای فرار نیست.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت روز فناوری دفاعی گفت: امروز نظام جهوری اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها در بین ۱۰ کشور دنیا قرار دارد که یکی از آنها حوزه دفاعی و نظامی است.

وی با بیان اینکه دشمن توطئه‌ها و تهدیدات زیادی در چهل سال بعد از انقلاب برای کشور ایجاد کرد اما در عزم و اراده مردم ما اثری نداشت تصریح کرد: دشمنان تحت سیطره استکبار جهانی هیچ رحمی بر مردم ما نکردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام است گفت: امروز سالروز ورود پرخیر و برکت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی است.

وی با تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) افزود: امام خمینی(ره) چهار دهه از عمر مبارک خود را به خودسازی اختصاص داد و یک شخصیت ممتاز دینی است، امام خمینی(ره) با خودسازی خود را برای مجهز آغاز حرکت‌های بزرگ مجهز کرد و شخصیت خود را براساس اسلام و وحی الهی ساخت.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) در روحیات و رویه با دیدن اساتید برجسته و پشت سر گذاشتن دوران موثر در حوزه به یک شخصیت بی‌نظیر بعد از امامان معصوم تبدیل شد افزود: امام خمینی(ره) در تمام زمینه‌های شجاعت، اعتماد به نفس، امید به آینده، تدبر و تعقل و سیاست بی‌نظیر بود.

وی با بیان اینکه یکی از موفقیت‌های هر انسانی اخلاق محوری بر مبنای دیانت است گفت: بعضی‌ها اخلاق را هر جا که به نفعشان باشد رعایت می‌کنند اما امام(ره) یک فرد اخلاق محور در تمام زمینه‌ها بود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در طول تاریخ افراد زیادی مبارزه کردند اما جنس مبارزه امام(ره) از جنس عدالت و دفاع از مظلوم و دفاع از احکام اسلامی با نیت خالص بود بیان کرد: در این نوع مبارزه زندان و تبعید هم برای امام(ره) شیرین بود و هیچ گاه ناامید نشد.

وی با بیان اینکه به همین دلیل بود که وقتی خرمشهر آزاد شد امام(ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد افزود: اینکه استکبار و هم پیمانانش چه نمره‌ای می‌دهند برای امام(ره) مهم نبود و امام خمینی(ره) فقط به‌دنبال جلب رضایت خداوند بود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امام(ره) به نزدیکان خود فرمود اگر تنها هم بمانم مبارزه خواهم کرد و در هدف من هیچ تردیدی به‌وجود نخواهد آمد یادآور شد: امام(ره) زمانی که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و یک دهه رهبری انقلاب را برعهده داشت اصل ولایت فقیه را در کشور احیا کرد و کشور را برای همیشه بیمه کرد.

وی با بیان اینکه امروز اگر کشوری مقتدر داریم از برکت ولایت فقیه است و این یک دستاورد بزرگ نظام است گفت: فتنه‌ها و انحرافات زیادی در این مدت انجام شد و حتی ریزش‌هایی داشتیم اما رویش‌های انقلاب بسیار بیشتر بوده است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مردم اجازه ندادند فتنه و انحراف کشور را دچار مشکل کند و پای ولایت فقیه ایستادند افزود: امروز جبهه مقاومت پیروزمندانه می‌تازد و شاهد شکست‌های استکبار در عرصه‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه استکبار به دنبال اجرای اهداف خود است و فقط با ایران نمی‌جنگد عنوان کرد: ۱۸ کشور در آمریکای لاتین وجود دارد که ۱۶۲ کودتا توسط استکبار در این کشورها انجام شده که آخرین آن در ونزوئلا است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ایران سه تجربه موفق پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و تشکیل جبهه مقاومت را در کارنامه دارد که در هر سه تجربه پیروز و موفق بوده است گفت: این در حالی است که آمریکا در عراق، افغانستان و سوریه شکست خورد .

وی با بیان اینکه آمریکا امروز رسواترین کشور جهان است که روز به روز هویت آن برای مردم دنیا بیشتر مشخص می‌شود افزود: مردم دنیا هر روز بیشتر از آمریکا فاصله می‌گیرند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : بهمن ۱۲, ۱۳۹۷
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...