امام جمعه کرمان: بهره‌گیری اقتصاد کشور از حوزه علم ضعیف است

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور در حوزه اقتصاد به علم برمی‌گردد گفت: شتاب در علم را نتوانسته‌ایم به حوزه‌های اقتصادی وارد کنیم و از علم برای تحصیل ثروت استفاده کنیم و باید در این حوزه بیشتر کار کنیم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با‌ دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) اظهارداشت: تقوای الهی را رعایت کنید و در انجام هر کاری و در تمام مراحل آن خدا را در نظر بگیریم چرا که اگر کار بر معیار تقوای الهی انجام شود یک کار ماندگار می‌شود.

وی با بیان اینکه اساسی‌ترین اصل اعتقادی یک مسلمان اعتقاد به مبدا و توحید و در کنار آن معاد و روز قیامت است گفت: باید بدانیم که روزی فرا می‌رسد که تنها با اعمال خود باقی می‌مانیم و کسی نیست که از ما دفاع کند و خودمان باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در طول تاریخ معاد‌ و قیامت منکرانی داشته است افزود: افرادی بیان می‌کنند چگونه ممکن است جسمی از بین برود و تبدیل به خاک شود و دوباره آن به جسم تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای قیامت را روحانی قبول دارند نه جسمانی گفت: افرادی که اینگونه معتقدند دیگر به این اشکالات پاسخگو نیستند و معتقدند که روح انسانی به شکلی دیگر در قیامت حاضر می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه عده‌ای در طول تاریخ این‌گونه می‌گفتند و در مقابل پیامبران جبهه می‌گرفتند که چگونه خاک بی‌شعور تبدیل به انسانی باشعور می‌شود افزود: گروه منکر می‌گویند چه کسی توان این را دارد که از دل خاک موجود زنده بیافریند و از ذرات دوباره همان انسان را خلق کند و قرآن در جواب این افراد می‌گوید همان کسی که در نخستین بار شما را خلق کرد و برای دفعه بعد هم این کار را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه روح ابزاری است که شادی، پاداش و عذاب را درک می‌کند بیان کرد: جسم انسان ابزاری است در اختیار روح، اما باید بدانیم در کنار روح، جسم نیز در قیامت حاضر می‌شود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه ایراد سوم این گروه این است که قیامت را حادثه‌ای می بینند که در آینده بسیار دور اتفاق می‌افتد و آن را نزدیک به خود نمی‌بییند گفت: تمام این ایراداتی که راجع به معاد است برای این است که عده‌ای می‌خواهند راه خود را برای هوسرانی و خواسته‌های دنیوی خود باز کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استن کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه سال روز تاسیس کمیته امداد خمینی(ره) را در پیش‌ داریم اظهار داشت: همه وظیفه داریم که به این نهاد کمک کنیم تا محرومیت‌زدایی و فقر در جامعه ما ریشه‌کن شود.

وی با‌بیان اینکه قریب یک هفته از فوت آیت‌الله مومن می‌گذرد و ایشان از شخصیت‌های برجسته در همراهی امام راحل و مقام معظم رهبری بودند افزود: تشیع جنازه با شکوه این مرد گواه این است که چه مقدار به اسلام خدمت کرده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه شاهد اختتامیه کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان بودیم و این یک رویداد عظیم در کشور بود بیان کرد: پیام مقام معظم رهبری در رابطه با استان کرمان که نجابت و تدین این مردم و انقلابی بودن جوانان را در بر دارد و به‌خاطر داشته باشیم که کار کنگره هنوز تمام نشده است و این کنگره عملکرد مستمری دارد.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری که در ابتدا به دانش توصیه می‌کنند و علم را باعث قدرت کشور می‌دانند افزود: علمی مد نظر ما است که به مردم خدمت کند نه مانند کشورهای غربی که با علم کشورهای دیگر را تحت سیطره خود قرار می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به بیانیه مقام معظم‌رهبری که پیشرفت کشور در حوزه علم خوب است اما هنوز به قله‌های علم دست نیافتیم و باید جهادی عمل کنیم گفت: تمدن ایران یک تمدن پیشرفته و عالمانه بوده است که شاهد تعداد بسیار زیادی دانشمند در این کشور هستیم و دروازه‌های علم ایران بعد از حضور اسلام در ایران بسیار گسترش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که اسلام در ایران انجام داد و نگاه توحیدی را در میان حاکمانی مانند چنگیز که به ایران هجوم آورده بود رواج داد افزود: مغولان در ابتدا دست به جنایت‌های زیادی زدند اما بعد از مدتی اسلام تاثیر خودش را بر آنها گذاشت و آنها را تبدیل به انسان‌های دیگری کرد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور در حوزه اقتصاد به علم برمی‌گردد گفت: شتاب در علم را نتوانسته‌ایم به حوزه‌های اقتصادی وارد کنیم و از علم برای تحصیل ثروت استفاده کنیم و باید در این حوزه بیشتر کار کنیم.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۰, ۱۳۹۷
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...