در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد: دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد

حجت‌الاسلام  و المسلمین مهدی عرب‌پور خطیب نماز جمعه شهر کرمان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت:گفت: یکی از اصولی که به آن تاکید شده و علمای اخلاق به آن توجه داشتند بحث محاسبه نفس است.

وی ابراز کرد:محاسبه نفس توفیقات زیادی برای انسان دارد که نخستین آن استفاده صحیح از عمر انسان است که یک نعمت الهی است اما جاودانه نیست.

خطیب نماز جمعه کرمان با بیان اینکه عمر را نمی‌شود تهیه کرد و یا خرید و به‌همین دلیل بسیار اهمیت دارد گفت: محاسبه نفس، انسان را از غفلت بیرون می‌آورد و به خالق هستی متوجه می‌کند و در صحنه قیامت کاری از کسی بر نمی‌آید و اگر انسان قبل از مرگ خود را با محاسبه اعمال اصلاح کند آن دنیا پشیمان نمی‌شود.

عرب‌پور با اشاره به اینکه گاهی مشکلاتی در زندگی فردی و اجتماعی ما پیش می‌آید بیان کرد: این مشکلات دلایل مختلفی دارد اما با توجه به آیات قرآن بعضی از این مشکلات ناشی از نافرمانی انسان در اطاعت و بندگی خدا است.

وی با بیان اینکه وجود جامعه اسلام در گرو اطاعت و بندگی خدا و همان تقوای الهی است که خداوند بر رعایت آن تاکید کرده است گفت: انسانی که به خودش اجازه می‌دهند با مال مردم مال‌اندوزی کرده و در حق فقرا اجحاف کند روزی به سزای عمل خود خواهد رسید.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه امروز نخستین روز از ماه رجب است افزود: این ماه آنقدر ارزشمند است که در روایات آمده مومنین به انتظار این ماه نشستند و با فرارسیدن ماه رجب منادی فریاد می‌زند «این الرجبیون» و استغفار و روزه گرفتن در ماه رجب بسیار توصیه و تاکید شده است.

خطیب نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب عنوان کرد:این بیانیه بسیار مهم است، بارها برای خود بخوانید و مسئولان برای اجرای آن در سطح جامعه تلاش کنند چرا که در این بیانیه هفت سرفصل آمده که سعادت در اجرای آن سرفصل‌ها است.

عرب‌پور با بیان اینکه انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه نیز در این راستا است و بی‌شک دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد،تصریح کرد: قوه قضائیه باید با قاطعیت با افرادی که حق مردم را پایمال کردند، برخورد کند و شاهد بهبود معیشت مردم در حوزه اقتصادی باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین عرب پور با اشاره به اینکه در هفته احسان و نیکوکاری قرار داریم و در آستانه عید نوروز هستیم، خاطر نشان کرد:خانواده‌هایی وجود دارد که در تامین تغذیه فرزندان خود مانده‌اند، فروشندگان ملاحضه حال مستضعفین را بکنند و اگر از دستتان بر می‌آید به هر اندازه که می‌توانید به دیگران و محرومین جامعه کمک کنید.

انتتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۱۷, ۱۳۹۷
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...