امام جمعه کرمان: رئیس‌ جدید قوه قضائیه ‌با مفاسد اقتصادی برخورد جدی ‌کند‌

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه گرانی‌های اخیر ریشه داخلی دارد و باید همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات اقتصادی در کشور برطرف شود گفت: از ریاست جدید قوه قضائیه انتظار داریم تا برخورد با مفاسد اقتصادی را به صورت جدی پیگیری کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدای‌سلیمانی ظهر امروز در بیان آخرین خطبه نماز جمعه کرمان در سال جاری در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در تمام مراحل زندگی اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرماید تقوای الهی پیشه کنید و از خدا بترسید و به خدا پناه ببرید.

وی با اشاره به اینکه امام علی(ع) می‌فرماید راهی را بروید که خدا و احکام خدا برای شما باز کرده است گفت: در موضع‌گیری‌های خود بسیار مراقبت کنید و در کار کار و عمل خود ببینید که رضایت الهی در چه چیز است.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته در زمینه معاد به‌عنوان یکی از اصول دین اسلام افزود: یکی از نقطه‌های مهم و اساسی برنامه تربیتی اسلام اعتقاد به معاد است و انکارکنندگان معاد دچار وقایع ناگواری در زندگی خود می‌شوند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم در بیان بخش از این وقایع می‌فرماید «آیا کسی که روز قیامت را انکار می‌کند می‌داند چه سرانجام شومی در انتظار اوست» تصریح کرد: در روز قیامت غیر از خداوند هیچ فریادرس و هیچ حاکمی نیست و همه در پیشگاه خداوند حاضر می‌شویم.

علیدای‌سلیمانی با اشاره به اینکه در دنیای مادی افرادی را به‌ظاهر می‌بینیم که فکر می‌کنیم این افراد کاره‌ای هستند در حالی‌که غیر از خدا هیچ کس کاره‌ای نیست عنوان کرد: خداوند واحد و قهار است و غیر از او قدرتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه وقتی روز قیامت می‌شود همه حاکمان و فرمانروایان زمینی از بین می‌روند و می‌بینیم که فقط خدا وجود دارد گفت: انکارکنندگان معاد توجه به روز قیامت ندارند و در قرآن آمده است که اولین اثر شوم منکران معاد این است که این افراد نسبت به یتیمان بدرفتاری می‌کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در روایات متعددی آمده است که نسبت به یتیم هنگام مراجعه به شما بی‌تفاوت نباشید و نیاز او را برطرف کنید افزود: پیامبر(ص) هنوز به دنیا نیامده بود که پدر را از دست داد و مادرش را در شش سالگی و جدش را در هشت سالگی از دست داد و دوران سخت یتیمی را پشت سر گذاشت و با این وجود پناهگاه مردم شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با تسلیت سالروز رحلت یادگار امام آقاسیداحمد خمینی و همسر امام(ره) گفت: این افراد در خدمت امام(ره) در پیشبرد نهضت انقلاب اسلامی نقش مهمی داشتند.

وی با یادآوری اینکه رژیم بعث عراق در چنین روزهایی دست به بمباران شیمیایی کشور ما زد افزود: این اتفاق بی‌رحمانه و ناجوانمردانه در شرایطی افتاد که کشورهای دنیا هیچ حمایتی از ایران و مردم مظلوم ما نکردند.

علیدای‌سلیمانی با اشاره به اینکه ولادت امام جواد(ع) و امام علی(ع) را در این هفته در پیش داریم گفت: روز تولد امام علی(ع) به عنوان روز پدر نامگذاری شده که جا دارد از تمام پدران زحمتکش در استان و کشورمان قدردانی شود.

وی با بیان اینکه به برگزاری مراسم اعتکاف در کشور نزدیک می‌شویم افزود: جای شکر است که جوانان ما در این مراسم معنوی باشکوه شرکت می‌کنند و حضور قشر جوان در این مراسم و در این ایام و تاثیر معنوی این مراسم در رفتار، منش و روحیات جوانان بسیار اهمیت دارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه از خدا می‌خواهیم بلا را از ما دور نگه دارد و مردم ایران سال جدید را به بهترین نحو آغاز کنند گفت: بهار این درس را به ما می‌دهد که همه چیز در این دنیا تمام شدنی است و ما را به یاد رستاخیز و قیامت می‌اندازد.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز فرصت را غنیمت بشمارید و صله‌ارحام را به جا بیاورید عنوان کرد: از فرصت تعطیلات نوروز برای سرکشی و دیدار با نزدیکان و رسیدگی به فقرا و مستمندان استفاده کرده و به آنها توجه کنید.

علیدای‌سلیمانی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی از دستان رهبر معظم انقلاب بودیم که بسیار خوشحال‌کننده بود گفت: دریافت این نشان، نشانه پاکی، صداقت و شجاعت سردار سلیمانی و حاصل تلاش‌های مخلصانه و مجاهدت‌های فراوان سردار سلیمانی است.

وی با تبریک به ریاست جدید دستگاه قضایی افزود: برای حجت‌الاسلام رئیسی، ریاست جدید قوه قضائیه آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم برخورد با فساد و مفاسد اقتصادی به‌صورت جدی در دستگاه قضا انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه گرانی‌های اخیر ریشه داخلی دارد و باید همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات اقتصادی در کشور برطرف شود گفت: مسئولان باید با روحیه جهادی کار کنند و در شان مردم ما نیست که دچار این مشکلات شوند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اسفند ۲۴, ۱۳۹۷
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...