تهدیدات دشمنان را باید به فرصت تبدیل کنیم

امام جمعه کرمان با بیان اینکه باید در سال جدید امید به بیگانگان را از خود دور کنیم گفت: در این برهه از انقلاب، وحدت و همدلی حول محور ولایت و بسیج امکانات بسیار اهمیت دارد و باید بدانیم در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و تهدیدهای دشمن خود یک فرصت برای ماست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود شما را به رعایت تقوای الهی سفارش می‌کنم که در اثر رعایت تقوا جلب رضایت خدا و سربلندی در آخرت است.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته در رابطه با معاد گفت: گاهی اوقات با رفتارمان به‌گونه‌ای عمل می‌کنیم که گویی آخرتی نیست و یکی از آثار شوم انکار معاد ظلم کردن به یتیمان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه بعضی افراد نه اینکه خودشان ظلم می‌کنند بلکه این کار را تبلیغ هم می‌کنند افزود: بی‌توجهی به نیازمندان و مستمندان جامعه نیز از آثار شوم انکار معاد است.

وی با اشاره به اینکه در آیات متعددی از قرآن کریم به این بخش اشاره شده است که به نیازمندان جامعه رسیدگی کنید و قرآن می‌فرماید در اموال شما که ثروت دارید برای نیازمندان جامعه حقی دیده شده است گفت: ما نسبت به نیازمندان جامعه وظیفه داریم و این‌گونه نیست که هر طور خواستیم از بعضی امکانات استفاده کنیم و نسبت به نیازمندان بی‌تفاوت باشیم.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) فرمود مسکین فرستاده خدا است و هر کس به مسکین رسیدگی کند به فرستاده خدا رسیدگی کرده است افزود: در روایات آمده هر وقت به مسکینی کمک می‌کنید دست خود را ببوسید چرا که به فرستاده خدا رسیدگی کرده‌اید.

وی با اشاره به اینکه ممکن است توان مالی ما طوری باشد که خودمان نتوانیم به دیگران کمک کنیم اما دست روی دست هم گذاشتن جایز نیست و باید دیگران را با این کار تشویق کنیم بیان کرد: بعضی افراد در جامعه نفوذ دارند و باید از این ظرفیت در جهت کمک به دیگران استفاده کنند و مسئولند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه کسانی که در حکومت قدرتی دارند وظیفه سنگین‌تری نسبت به نیازمندان جامعه دارند و فردی که مسئول می‌شود باید پاسدار حقی باشد که فرد نیازمند جامعه بر گردن او گذاشته است گفت: یک مسئول نباید بنشیند تا نیازمندی به سراغ او بیاید بلکه خودش باید پیشقدم باشد و به طبقه محروم و مستضعف جامعه توجه کند.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها بعد از مسئول شدن آن‌قدر سرمست قدرت می‌شوند که هیچ توجهی به نیازمند جامعه ندارد افزود: مسئولی که درد دردمندان در او اثری ندارد جایگاه مسئول اسلامی نداشته و این مسئولیت را غصب کرده است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه حاکمیت اسلامی باید تمام تلاش خود را بکند که نیازمندی در جامعه نباشد گفت: تا رسیدن به این مرحله همه آحاد جامعه وظیفه دارند که در این زمینه تلاش و همکاری کنند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با تسلیت وفات حضرت زینب(س) اظهار داشت: حضرت زینب(س) شریک شهدای کربلا است و رسالت بسیار مهمی در رساندن پیام عاشورا داشت و در این زمینه کار خودش را به‌خوبی انجام داد.

وی با گرامیداشت سالروز تاسیس حوزه علمیه قم گفت: یکی از برکات مهم تاسیس حوزه علمیه در قم تربیت امام خمینی(ره) در این حوزه بود که بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران شد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه چهار سال از تجاوز عربستان به یمن می‌گذرد و چهار سال رژیم سعودی با حمایت آمریکا و اسرائیل کودک‌کشی می‌کند و جوامع بین‌الملل هیچ دفاعی از مردم مظلوم یمن نمی‌کنند تصریح کرد: شکست خورده نهایی این جنگ، عربستان و مردم یمن پیروز این جنگ نابرابر هستند.

وی با تبریک سال جدید و با اشاره به نامگذاری سال به نام «رونق تولید» توسط رهبر معظم انقلاب افزود: در رونق تولید هم به مشکلات اقتصادی و هم پیشرفت اقتصادی توجه می‌شود که امیدواریم مسئولان این مهم را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که رونق تولید افزایش ارزش پول ملی را در بر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع) گفت: مقام معظم رهبری در نخستین روز سال جدید مسیر را برای ما روشن کرده است و باید امید به خارجی‌ها و بیگانگان را از خود دور کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمود سال ۹۸ سال فرصت‌هاست و تهدیدهای دشمن خود یک فرصت برای ماست عنوان کرد: امکانات کشور را باید بسیج کرد و بدانیم در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و در شرایط جنگ باید نقش جوانان را پررنگ کرد و از جوانان تحصیل‌کرده استفاده کرد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه همانند دوران جنگ مسئولیت‌ها را باید به جوانان مومن و انقلابی واگذار کرد افزود: در این برهه از انقلاب، وحدت و همدلی حول محور ولایت بسیار اهمیت دارد و باید از اختلاف‌افکنی جناحی جلوگیری و خودداری کنیم.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...