امام جمعه کرمان: جمهوری اسلامی با توطئه‌ها آمریکا متوقف نمی‌شود

امام جمعه کرمان با بیان اینکه اروپایی‌ها نیز نشان دادند که چیزی از آمریکایی‌ها کم ندارند و مسئولان باید از دلخوشی به برجام دست بردارند گفت: جمهوری اسلامی با تمام توان حرکت می‌کند و با توطئه‌ها آمریکا متوقف نمی‌شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) در رابطه با اهمیت رعایت تقوای الهی در تمام امور زندگی می‌فرماید مسیر تقوا واضح و روشن است و همه این راه را خوب می‌دانند و واضح است خشم خدا در چه چیز است.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون آثار شوم انکار معاد در زندگی گفت: در قرآن کریم آمده است که انکارکنندگان معاد و منکران قیامت و روز رستاخیز در نماز خود کوتاهی می‌کنند و در نماز خود سهو و خطا دارند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه همه خوب می‌دانیم که جایگاه نماز در اسلام بسیار ویژه است افزود: توجه یا عدم توجه به نماز آثار مختلفی در زندگی انسان دارد اما برکات نماز خواندن در زندگی انسان بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید گروهی سر به هوا در برابر خط انبیای الهی می‌ایستند خاطرنشان کرد: در قرآن آمده است که این افراد نماز را ضایع می‌کنند، این گروه مجازات گمراهی خود را خواهند دید.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه ترویج فرهنگ نماز بسیار با اهمیت است گفت: مدیری که دغدغه اشاعه فرهنگ نماز داشته باشد به نمازخانه اداره بیشتر از اتاق خود می‌رسد نه اینکه در بعضی ادارات می‌بینیم که نمازخانه اداره وضعیت خوبی ندارد.

وی با اشاره به اینکه حضور مسئولان در نمازهایی که اجتماع دارند بسیار مهم است افزود: مسئولان باید در اجتماع مسلمانان در نمازها شرکت کنند و در این زمینه کوتاهی نشود چرا که این عمل بسیار در ترویج فرهنگ نماز موثر است و نماز یک عبادت ساده نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای تصریح کرد: تکمیل زنجیره هسته‌ای در کشور لازم است چرا که دشمنی‌های استکبار پایانی ندارد و نمونه آن را در برجام و بدعهدی آمریکایی‌ها دیدیم.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها نیز نشان دادند که چیزی از آمریکایی‌ها کم ندارند و با ملت ایران اسلامی دشمنی دارند گفت: مسئولان باید از دلخوشی به برجام دست بر دارند و در جهت پیشرفت هسته‌ای اقدام کنند و امیدواریم به برکت خون شهدا کشور روزبه‌روز پیشرفت کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در آستانه ورود به ماه شعبان هستیم افزود: ماه شعبان بسیار ماه باعظمتی است و میلاد امام حسین(ع)، میلاد امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان(عج) در این ماه است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) فرمود هر که در دل ما را دوست داشته باشد و در زبان و عمل از خط ما دفاع کند قطعا در بهشت با ما است اظهار داشت: میلاد امام حسین(ع) روز پاسدار نامیده شده و پاسداران انقلاب اسلامی در طول انقلاب و دفاع مقدس خدمات زیادی به جامعه کردند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی را پشت سر گذاشتیم گفت: مردم در این روز جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد را خواستار شدند و امروز خطی قوی در مقابل استکبار جهانی شد.

وی با بیان اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حماقت هر چه تمام‌تر در مقابل ملت ایران توطئه می‌کند افزود: خط جمهوری اسلامی با تمام توان حرکت می‌کند و با این توطئه‌ها متوقف نمی‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه جا دارد از نهادهایی که در ایام نوروز تعطیلی نداشتند و به مسافران نوروزی خدمت‌رسانی می‌کردند تشکر کنیم خاطرنشان کرد: در این ایام شاهد سیل در برخی نقاط کشور بودیم که امیدواریم با امدادرسانی به موقع مشکلات مردم در این مناطق به‌سرعت برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه خشکسالی در کشور بعد از سال‌ها پایان یافته و جای شکرگذاری دارد افزود: وظیفه انسانی و الهی است که به سیل‌زدگان کمک کنیم تا در کنار مسئولان ما نیز در برطرف کردن مشکلات مردم سیل‌زده مشارکت کنیم.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۱۶, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...