امام جمعه کرمان: دشمنی با سپاه به دلیل ایستادگی این نهاد مقدس در برابر اقدامات تروریستی آمریکاست

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این روزها شاهد خباثت و بروز دشمنی استکبار علیه یکی از مقدس‌ترین نهادهای کشور یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم گفت: دشمنی با سپاه به دلیل ایستادگی این نهاد مقدس در برابر اقدامات تروریستی آمریکاست.

حجت‌السلام‌ و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطب‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا زندگی معیار نزدیک شدن ما به افراد تقوای الهی باشد.

وی با بیان اینکه اگر به کسی نزدیک شدیم که تقوای کمی داشت سعی داشته باشیم تا وی را اصلاح کنیم گفت: در تمام ارکان زندگی، جامعه و حتی رفتارمان باید به مسئله معاد توجه داشته باشیم.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته در زمینه معاد افزود: یکی از آثار شومی که از انکار معاد در انسان‌ها به‌وجود می‌آید عدم توجه به نماز بوده و این است که این افراد در نماز خود کاهلی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که در روز جزا از این افراد سوال می‌کنند که چه اتفاقی افتاد که شما به این روز افتادید می‌گویند ما اهل اکرام فقرا نبودیم بیان کرد: این افراد می‌گویند که ما در محافلی حضور پیدا می‌کردیم که انسان‌های باخدا را به تمسخر می‌گرفتند و در یک کلام به معاد اعتقادی نداشتند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه عمل هرکس با نیتش سنجیده و نتیجه عمل افراد با توجه به نیت افراد سنجیده می‌شود گفت: در زندگی باید ببینیم چه مقدار در کارهای خود خلوص نیت داریم؟ و چه میزان می‌کوشیم که عمل خود را مخفی کنیم و ریا در کارمان نباشد و مثل فرد ریاکار در قرآن مثل بارانی است که بر سنگ سختی می‌بارد که چیزی در آن رشد نمی‌کند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و پاسداشت روز جوان اظهار داشت: جوانان قدر جوانی و قدر این دوران ارزشمند زندگی خود را بدانند زیرا به سرعت سپری می‌شود و انسان افسوس خواهد خورد اگر قدر این دوران پر نشاط و انرژی را ندانسته باشد.

وی با تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش جمهوری اسلامی چهار دهه است که به انقلاب اسلامی خدمت می‌کند و تلاش و کوشش بسیار زیادی داشته‌اند و حضور ارتش در تمام لحظات مهم مانند حضور پر‌ رنگ در سیل اخیر احساس می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه متاسفانه سیل مردم چندین استان کشورمان را گرفتار کرده است بر مشارکت همه مردم برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل در این مناطق تاکید کرد و افزود: هر کس در هر جا و در هر پست و مقامی هر کمکی که می‌تواند هر چند کوچک به سیل‌زدگان بکند.

وی با اشاره به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا بر علیه سپاه بیان کرد: یکی از موضوعات مهم این روزها خباثت و بروز دشمنی استکبار علیه یکی از مقدس‌ترین نهادهای کشور یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه باید در این مسئله چند نکته را مد نظر داشته باشیم گفت: آمریکا و استکبار معنای واژها را عوض کرده‌ و از حقوق بشر و آزادی تعریفی دیگر بیان کرده‌اند و دموکراسی در نگاه آنها متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و استکبار قانون و قانون‌مداری را طور دیگری معنا کرده‌اند بیان کرد: آنها حتی مسیحیت را برای خود مسیحیت آمریکایی تعریف کرده‌اند ک در مقابل مسیحیت حضرت مسیح(ع) است همان طور که اسلام انقلابی و ناب محمدی با اسلام آمریکایی تفاوت دارد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه هرجا که آمریکا پا گذاشت شاهد تخریب و کشتار مردم بودیم و کارنامه سیاه آمریکا را در همه جا شاهدیم عنوان کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان، عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، شرق عربستان و غیره هر جا که بودند مردم را به بدترین شکل مورد اذیت قرار داده‌اند و آیا در این کشورهایی که آمریکاها بودند خبری از سازندگی وجود دارد؟

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها افرادی هستند که به کسی که بمب اتمی در هیروشیما انداخت مدال افتخار دادند گفت: تروریست کسانی هستند که به هواپیمای مسافربری با وجود ۲۹۰ مسافر شلیک کرده و امروز تروریست را برای ما معنا می‌کنند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه سپاهیان قهرمان ما که لباس سبزشان همان لباس مهدویت است همه جا مانند سیل اخیر کمک مردم بودند تصریح کرد: تروریست واقعی توسط آمریکا ایجاد می‌شود و طبیعی است با نهاد ضدتروریستی سپاه مخالف باشند.

وی با اشاره به اینکه سپاه در مقابل ضرباتی که آمریکا می‌خواهد به ایران اسلامی و نظام ما بزند ایستادگی می‌کند عنوان کرد: سپاه در راه‌اندازی فاز ۱۵ و ۱۶ عسلویه و در اقدام اخیر خودکفایی در بنزین و موشک‌های با برد زیاد و کم در مقابله با تحریم‌ها از کشور دفاع کرده است.

علیدادی‌سلیمانی افزود: مبارزه سپاه با فتنه‌های دشمنان در کشور همانند فتنه سال ۸۸، کنترل کشتی‌های آمریکایی و اشراف بر پایگاهای آنها در منطقه، دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط نیروهای سپاه و غیره تنها بخشی از کارنامه طلایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: فهرست عملکرد و اقدامات نیروهای مسلح ما قابل افتخار است و تلاش‌های سپاه و ارتش و نیروی انتظامی در کشور قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۲۳, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...