معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان:پرونده الکترونیک سلامت برای بیش از ۹۵ درصد مردم استان کرمان ارائه می‌شود

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه پرونده الکترونیک سلامت برای بالای ۹۵ درصد مردم استان کرمان ارائه می‌شود گفت: بسته جامع خدمتی در مراکز بهداشتی برای تمام سنین از بدو تولد تا سالخوردگان ارائه می‌شود.

 سیدوحید طباطبایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت هفته سلامت اظهار داشت: هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت در کشور ما هفته سلامت نامگذاری شده و شعار هفته سلامت امسال «پوشش همگانی سلامت» است.

وی با بیان اینکه منظور از پوشش همگانی سلامت این است که همه مردم جامعه بتوانند  خدمات اولیه سلامت را در هر زمانی بدون اینکه فشار مالی بر آنها وارد شود، دریافت کنند گفت: البته در هیچ کشوری اینگونه نیست که خدمات سلامت کاملا رایگان ارائه شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه مردم حق دارند به سلامتی برسند و در کشور ما خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت شهری و روستایی نخستین مراکز مراجعه مردم در بحث سلامت هستند افزود: در این مراکز خدمات اولیه سلامت ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی پایگاه‌های سلامت در شهرها و روستاها وجود دارد گفت: بسته جامع خدمتی در این مراکز برای تمام سنین از بدو تولد تا سالخوردگان ارائه شده و روانشناس بالینی و کارشناس تغذیه هم در این مراکز وجود دارد.

طباطبایی با اشاره به اینکه در استان کرمان پرونده الکترونیک سلامت برای بالای ۹۵ درصد ارائه می‌شود بیان کرد: مراجعه به مراکز و پایگاه‌های سلامت و وجود پرونده الکترونیک باعث تشخیص زودرس بیماری‌ها می‌شود و روند درمان را سرعت می‌بخشد.

وی با بیان اینکه پزشکان عمومی و خانواده باید نخستین سطح تماس بیماران باشند و با این اقدام در روند درمانی و هزینه‌های درمانی صرفه‌جویی می‌شود افزود: مراکز و خانه‌های بهداشت فقط مخصوص خانم‌ها و کودکان نیست و آقایان هم می‌توانند با مراجعه به این مراکز از خدمات سلامت بهره‌مند شوند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: بعد از مراجعه به خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی پیام نظرسنجی روی گوشی همراه مراجعه‌کننده ارسال و میزان رضایتمندی آنها دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : فروردین ۳۰, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...