مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان: نرخ بیکاری استان کرمان ۱۱.۴ درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان با اشاره به وجود ۴۶ هزار کارگاه تولیدی در استان کرمان گفت: نرخ بیکاری استان کرمان ۱۱.۴ درصد است که نسبت به میانگین کشوری بهتر است.

 رضا اسماعیلی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت هفته کار و کارگر اظهار داشت: انسان با کار و تلاش کردن به کمال می‌رسد.

وی با بیان اینکه در کار کردن مسائل معنوی بسیار اهمیت دارد و یکی از فلسفه‌های مهم کار کردن شکوفا شدن استعدادهاست، گفت: کار کردن عبادت است و امام علی(ع) می‌فرماید نیکوکار از کار خوب برتر است و کارآفرین در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان با اشاره به اینکه امروزه در استان نیازمند کار خردمندانه و حکیمانه هستیم افزود: امروز بعد از سال‌ها به برکت تکنولوژی توانستیم از معادن استان بهره‌برداری بهتری ببریم.

وی با بیان اینکه باید از محل منابع خدادادی آینده خود و نسل جدید را بهتر بسازیم و از این ظرفیت‌های استان با بهره‌وری بالا استفاده کنیم تاکید کرد: کارگران نقش مهمی در افزایش بهره‌وری دارند و در دنیا با بهره‌وری از منابع توانستند مسیر توسعه را با جدیت بیشتر به پیش ببرند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه تولید کالای با کیفیت باعث می‌شود مردم از کالای داخلی بیشتر استفاده کنند و در نهایت باعث اشتغال‌زایی و توسعه بیشتر در استان و کشور می‌شود گفت: استان کرمان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شاغل دارد که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۱۵ هزار نفر به‌صورت مستقیم در کار و تولید قرار دارند و ۴۶ هزار کارگاه تولیدی در استان وجود دارد که کارگران در آنها مشغول به کار هستند عنوان کرد: نرخ بیکاری استان کرمان ۱۱٫۴ درصد است که نسبت به میانگین کشوری بهتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان با اشاره به وجود ۴۶ هزار کارگاه تولیدی در استان کرمان گفت: از این تعداد کارگاه تولیدی سالانه از حدود ۱۵ هزار کارگاه بازدید بعمل می‌آید.

وی با بیان اینکه باید با مهارت‌آموزی و افزایش مهارت اشتغال در استان ایجاد کرد افزود: هیچ فرد دارای مهارتی در استان بیکار نیست و با مهارت‌افزایی امنیت شغلی کارگر بیشتر هم می‌شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...