مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان : مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه مردم کرمان ۱۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان خوزستان کمک کردند گفت: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

رضا فلاح امروز ظهر در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) شهر کرمان به‌مناسبت هفته جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر یک سازمان از جنس مردم و برای مردم و در کنار مردم است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در ۱۸۹ کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و در تمام بحران‌ها در کنار مردم است گفت: وظیفه اصلی ما تسکین آلام بشری و امدادرسانی است که جوانان به‌صورت داوطلبانه خدمت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه تمام زحمات در جمعیت هلال‌احمر داوطلبانه است و آنچه که باعث شده جمعیت هلال‌احمر استوار بماند مردم محور بودن آن است افزود: جوان محوری ویژگی دوم جمعیت هلال‌احمر است و جوانان در جمعیت شبانه‌روز و در دورترین نقاط استان آماده خدمت هستند.

وی با بیان اینکه داوطلب محوری از دیگر ویژگی‌های جمعیت است و برای کارها هیچ حقوقی نمی‌گیرند و در بحران‌ها برای امدادرسانی شتاب می‌کنند خاطر‌نشان کرد: ۲۷ اقدام فرهنگی در کشور توسط جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود و فرهنگ محور بودن جمعیت، ویژگی چهارم آن است.

فلاح با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال‌احمر مهمترین ویژگی جمعیت است و در سال‌های اخیر در تمام بحران‌ها مردم به جمعیت برای امدارسانی کمک کردند گفت: در زلزله سال گذشته در کرمانشاه مردم کرمان ۸ میلیارد تومان برای امدادرسانی به جمعیت هلال‌احمر کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه خدمات جمعیت هلال‌احمر تنها به استان کرمان معطوف نمی‌شود و در سایر کشورها نیز آماده خدمت‌رسانی هستیم تصریح کرد: تمام اقدامات جمعیت هلال‌احمر بر اساس اصول بی‌طرفی است و ما سیاسی‌کاری در جمعیت هلال‌احمر نداریم.

مدیر‌عامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در جنگ تحمیلی نیز حضور داشت و رابط کشور و اسرا بود خاطر‌نشان کرد: در مراسم اربعین نیز وظیفه ما خدمت‌رسانی درمانی و بهداشتی به زائران اربعین است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر هنوز در خوزستان مستقر هست و هر چه که در توان داشته باشیم برای مردم آسیب‌دیده انجام می‌دهیم اظهار داشت: در استان کرمان بیش از ۱۰۰ پایگاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ایجاد شد و مردم با نگاه انسان دوستانه خود کمک‌های بسیار خوبی کردند.

فلاح با بیان اینکه مردم کرمان در سیل اخیر تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان به سیلزدگان کشور کمک کردند گفت: ۵۳۰ تن انواع کالا از استان کرمان به سیل‌زدگان استان خوزستان کمک شد و هیچ کدام از این کالاها دست دوم نبود چرا که کرامت انسانی برای ما بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه کرمان استان حادثه‌خیزی است و ما باید امکانات و تجهیزات خود را روزبه‌روز ارتقا بدهیم و خوشبختانه در استان کرمان آمادگی کامل وجود دارد افزود: جمعیت هلال‌احمر در بحث آسیبهای اجتماعی نیز وارد شده و با کارآفرینی و اشتغال‌های خرد و آموزش‌های لازم در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کند.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...