امام جمعه کرمان: دولتمردان نباید حل مشکلات کشور را به برجام گره بزنند

امام جمعه کرمان با بیان اینکه بر دولت و دولتمردان است که نباید حل مشکلات کشور را به برجام گره بزنند گفت: راه حل مشکلات کشور رونق تولید است و باید به ظرفیت مهندسی و نیروی انسانی کشور توجه شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان در مصلی امام علی‌(ع) با توصیه نمازگزاران به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی اظهار داشت: امام علی‌(ع) فرمود تقوا پیشه کنید و از خدا بترسید و آنچه را که در قیامت جاوید است خریداری کنید.

وی با بیان اینکه دنیا فانی است و باید آن را ترک کرد در ادامه بحث هفته‌های گذشته مبنی بر منکرشدگان معاد گفت: این افراد باید بدانند که در نگاه قرآنی سرنوشت آنها سرنوشتی بسیار بد است و در قیامت هواپرستان نتیجه شوم عمل خود را خواهند دید.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در آیات متعددی در قرآن کریم عاقبت شوم هواپرستان مطرح شده است افزود: زمانی که روز قیامت برپا شود عظمت این روز بزرگ درک می‌شود و سختی‌های هولناک زیادی بر هواپرستان دارد و همگان از خواب غفلت بیدار می‌شوند، انسان به فکر انجام کارهای خوب و نیک می‌افتد اما دیگر هیچ فایده‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه در این دنیا باید به فکر آخرت باشیم خاطر‌نشان کرد: پشیمانی در آن دنیا سودی ندارد و در روایات آمده که انسان تقاضای بازگشت می‌کند تا کارهای خوب انجام دهد اما دست رد به سینه او زده می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه انسان باید در هر شرایطی در مسبر حق و عدل حرکت کند و سیره پیامبر‌(ص) و امامان معصوم را در پیش بگیرد گفت: انتخاب دوستان گمراه انسان را به انحراف می‌کشاند و انتخاب این افراد تاثیر بدی در زندگی انسان دارد.

وی با بیان اینکه در قیامت نامه عمل هر فردی را به دست خودش می‌دهند و هر کسی پاسخگوی اعمال خودش است افزود: قرآن کریم از دو فساد بزرگ خبر می‌دهد که باعث می‌شود انسان جهنمی شود، یکی از این فسادها عقیدتی بوده و خود بزرگ‌بینی باعث می‌شود دست به طغیان بزنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این افراد عمل خود را بهتر از هر عملی می‌دانند و اعمال دیگران را بد معرفی می‌کنند تصریح کرد: فساد دیگر، فساد در عمل و لذت‌های زود‌گذر دنیا است، کسانی در عمل فاسد می‌شوند که در عقیده هم فاسد هستند.

وی با بیان اینکه در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان هستیم گفت: ماه رمضان بزرگترین فرصت برای آغاز است و باید در این ماه به خود بیاییم و دوباره شروع کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه مولا علی‌(ع) بهترین عمل در این ماه را دوری کردن از حرام خدا می‌داند افزود: معلوم نیست بتوانیم ماه رمضان دیگری درک کنیم و باید از این فرصت بزرگ استفاده کامل ببریم.

وی با بیان اینکه افطاری دادن در این ماه ثواب زیادی دارد اما باید از اصراف دوری کرد و به فکر نیازمندان باشیم اظهار داشت: رعایت حرمت ماه رمضان بسیار واجب است و باید برنامه‌ریزهای استان به گونه‌ای اقدام کنند که حرمت این ماه در شهر حفظ شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه این روزها ایام خروج آمریکائی‌ها از برجام است گفت: آمریکا در یک جنگ بزرگ اقتصادی با ما قرار دارد و بی‌رحمانه علیه مردم کشور تحریم‌های ظالمانه وضع کرده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات آمریکا پیش‌بینی شده بود و امروز وقت عبرت‌گیری است افزود: دشمن، دشمن است و به ما رحم نخواهد کرد، آمریکا یک دشمن متکبر بوده و روحیه استکباری دارد و حتی به دوستان خود هم رحم نکرده و آنها را تحقیر می‌کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه آمریکا خوی استکباری دارد و برجام به ما نشان داد که آمریکا و اروپا هیچ کدام قابل اعتماد نیستند گفت: وقت آن رسیده که آمریکا و اروپا جواب محکم ما را بشنوند و جمهوری اسلامی ایران باید در مقابل آنها با قاطعیت بایستد و پاسخ دندان‌شکن بدهد.

وی با بیان اینکه بر دولت و دولتمردان است که نباید حل مشکلات کشور را به برجام گره بزنند تصریح کرد: راه حل مشکلات کشور رونق تولید است و باید به ظرفیت مهندسی و نیروی انسانی کشور توجه شود.

امام جمعه کرمان با گرامیداشت روز معلم و روز کارگر در کشور گفت: قشر معلم و قشر کارگر دو قشر عزیز هستند و خدا نمی‌گذرد از کسانی که روحیه انقلابی را در جامعه را تضعیف می‌کنند و بر معلمان واجب است که این روحیه را در مدارس ترویج دهند و کارگران زحمتکش با همین روحیه تولید در کشور را رونق دهند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...