امام جمعه کرمان: ‌سخنان شفاف مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کرد

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه امروز وقت مذاکره نیست، وقت مقابله و مقاومت است و سخنان شفاف مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کرد گفت: در جنگ اراده‌ها رمز موفقیت تقویت اراده توده‌های مردم است.

حجت‌السلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: حضرت علی‌(ع) فرمودند که دنیا را با آخرت معاوضه نکنید و انسان آگاه آخرت خود را با دنیای فانی و زودگذر عوض نمی‌کند.

وی با بیان عاقبت مجرمان در روز رستاخیز گفت: کسانی که حرف حق را نمی‌شنوند، هوا و هوس را در دستور کار خود قرار داده‌ و فرصتی را که در اختیار دارند از دست می‌دهند، این افراد نسبت به منهیات خداوند حساسیت ندارند و مطابق میل خود رفتار می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در قرآن آمده است مجرمان در روز رستاخیز بسیار اندوهگین و ناامید هستند افزود: نفوذی که این افراد در دنیا داشته‌اند و یا مال و ثروتی که داشتند و در راه خدا از آن استفاده نکردند به این واسطه در رستاخیز مأیوس هستند.

وی با بیان اینکه در دنیا به هرکس اقتدا کردیم در قیامت نیز در صفی قرار می‌گیریم و پشت فردی می‌ایستیم که از آن تبعیت کرده‌ایم گفت: هر قومی همراه پیشوای خود در قیامت محشور می‌شود از این روباید بدانیم که در دنیا از چه کسی حرف شنوی داریم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امسال انتخابات را در پیش داریم و احزاب و گروه‌های سیاسی بدانند که کسانی که نفوذ بیشتری در بین مردم دارند وظیفه سنگین‌تری برعهده دارند بیان کرد: کسانی در جبهه و گروهی قرار می‌گیرند در روز قیامت باید نسبت اقدامات و اعمالی که این گروه‌ها در دنیا انجام دادند هم پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه در روز رستاخیز هیچ مجرمی گناه دیگری را قبول نمی‌کند حتی اگر با یکدیگر بوده و گناهی مرتکب شده‌اند گفت: امکان بازگشت و جبران این خطاها و گناهان در روز قیامت نیست همان گونه‌ که در محکمه دنیا دیگر راهی برای بازگشت نیست و باید تاوان اشتباهاتمان را بپردازیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه هر ظلم در دنیا منشأ ظلمی دیگر می‌شود و اگر ظلمی را مرتکب شدیم زیر دست ما هم مرتکب جرم و گناه می‌شود افزود: ما در روز قیامت دو پرونده داریم که اول از پرونده شخصی ما سوال می‌شود.

وی با بیان اینکه پرونده دوم ما که سوالات سخت‌تری پرسیده می‌شود سوال از پرونده شخصیتی ماست گفت: اینکه چگونه رفتار کرده‌ایم و عمل و گفتار ما چه بازخوردی در دیگران داشته است.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: به مناسبت میلاد این امام بزرگوار این هفته، هفته اکرام ایتامنامگذاری شده و از همه خواستاریم که در این هفته بیشتر ایتام را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته شاهد سخنان شفاف مقام معظم رهبری بودیم که حجت را بر همه تمام کرد گفت: امروز دشمنان نظام در سه عرصه علیه جمهوری اسلامی می‌جنگند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروز شاهد این هستیم که این سه عرصه بسیار وسیع شده‌اند افزود: یکی از این عرصه‌ها، عرصه جنگ اقتصادی است که با تمام توان جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار داده و کشور را تحریم کرده‌اند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که آمریکا از جنگ نظامی با ایران هراس دارد و مطمئنا جنگی در نمی‌گیرد بیان کرد: چیزی که در حال حاضر مهمتر از جنگ نظامی است و کشور ما امروز در این حوزه درگیر است.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور آمریکا ترسوتر از آن است که بخواهد با ایران بجنگد و اگر پول‌هایی وارد کشورش کرده است از کشورهای احمقی چون عربستان است افزود: عرصه دومی که امروز نظام جمهوری اسلامی درگیر آن است جنگ روانی است و دشمنان به دنبال این هستند تا متشنج کردن فضای کشور و عربده‌کشی به اهداف شوم خود برسند که موفق نخواهند شد.

وی با بیان اینکه عرصه سومی که دشمنان بر علیه کشورمان در حال توطئه هستند عرصه جنگ فرهنگی است تصریح کرد: دشمنان نظام در تلاشند تا از این طریق بر جمهوری اسلامی غلبه کنند و مقام معظم رهبری حاکم کردن تفکر جهادی بر مردم مسئولان نظام را از راهکارهای مقابله با این هجمه‌ها دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه برای موفق شدن و بهتر عمل‌کردن نیاز است تا جوانان امور را در دست بگیرند و به صحنه بیایند افزود: دولت باید ساختارهای خود را اصلاح کرده، تفکر جهادی بگیرد و در حوزه‌های مختلف کمک بخش‌های دیگر باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر وقت مذاکره نیست، وقت مقابله و مقاومت است و حواس مسئولان کشور فقط باید در این حوزه باشد گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری مذاکره با چنین دولت‌هایی سم است و باید از آن پرهیز شود.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امروز وقت تقویت اراده در جنگ اراده‌هاست و رمز موفقیت تقویت اراده توده‌های مردم است خاطرنشان کرد: همانند دوران هشت ساله دفاع مقدس، مسئولان باید مردم را همراه نگهدارند و در این امر تمام توان خود را به‌کار گیرند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...