امام جمعه کرمان: مشکلات امروز کشور نتیجه عدم توجه به سخنان مقام معظم رهبری است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه اگر در برجام به سخنان مقام معظم رهبری عمل کرده بودیم دیگر چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد گفت: ما باید با دنیا حرف بزنیم اما در این زمینه باید محکم حرف خود را بیان کنیم.

 حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خداوند تقوای را قرار دارد که انسان به انحراف نرود و با ارسال انبیا الهی قرار دادن حجت برای مردم زمینه آن را فراهم کرد که مردم با اختیار کامل راه خود را انتخاب کنند و از تاریکی‌ها فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه بسیاری تلاش می‌کنند بدانند راه درست چیست و دستور خداوند کدام است تا همان را جامع عمل بپوشانند و اگر زمانی خطایی کردند سریع در پی جبران آن عمل می‌کنند گفت: این افراد در زندگی فردی و اجتماعی خود خطایی نکردند و اگر زمانی نادانسته خطایی از آنها سر بزند به دنبال جبران خطای خود کوشیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه خط فکری دیگر را کسانی رقم زدند که به دنبال گناه هستند و با دانستن اینکه کاری که انجام می‌دهند گناه است باز هم آن را انجام می‌دهند که بزرگ‌ترین گناه است افزود: این افراد همواره خود را به گروه اول نزدیک می‌کنند و حضرت علی(ع) در خطبه‌های خود همیشه مردم را از اهل نفاق برحذر می‌کند.

وی بیان کرد: صفات منافقین در کلام امیرالمونین(ع) این گونه آمده است که این افراد چهره‌های مختلفی دارند و نفع خود را در نظر می‌گیرند و هدف آنها این است که جبهه توحید را ضعیف کنند و برای هر کار نقشه‌ای دارند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه منافقان برای شکستن جبهه توحید و حق از هر پناهگاهی و هر کمینگاهی قصد شکار دل و قلب شما را دارند گفت: این در حالی است که ظاهر و حرف‌های خوبی می‌زنند اما قلب و درون آنها سیاه و بد است و باید بسیار مواظب اینگونه افراد باشیم.

وی با بیان اینکه این افراد سهم خواه بوده و به دنبال منفعت و رانت خود هستند افزود: این افراد تا زمانی در جبهه حق باقی می‌مانند که امتیازات و پاداش کارهایشان سرجای خودش باشد و هرجور شده باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این افراد خواستار کسب موقعیت‌هایی هستند بیان کرد: زمانی که این افراد ملامت شدند و به آنها گفته شود که «اعمال و حرف‌هایشان یکی نیست» می‌گویند دست به افشاگری می‌زنیم و این افراد که تعدادشان بسیار اندک است.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس را در پیش داریم اظهار داشت: امروز کشور وضعیت دیگری دارد و حضور پر شور مردم در این راهپیمایی بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه در سالروز فتح خرمشهر قرار داریم گفت: فتح خرمشهر برای ایران عزت و سربلندی را در پیش داشت و بعد از آن پیروزی‌های متعدد برای جمهوری اسلامی رقم خورد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه شهادت امیرالمونین(ع)را در هم پیش داریم بیان کرد: خوب است که شخصیت امام علی(ع) را در دو محور برسی کنیم که محور اول شخصیت حقیقی این امام بزرگوار است.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) بعد از پیامبر(ص) فاضل‌ترین شخص بودند گفت: اگر دریاها مرکب شوند و جنگل‌ها قلم نمی‌توانند فضلیت‌های آن حضرت را بنویسند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه محور دوم شخصیت حقوقی آن حضرت است که سیره امام علی(ع) راه را به ما نشان می‌دهد افزود: اینکه چگونه باید با دشمنان رفتار کرد و توصیه آن حضرت به حاکمان زمان خود این بود که عدالت را رعایت کنید، طبق قانون خداوند عمل کنید و بیت‌المال را پای مال نکنید.

وی با اشاره به سخنان چند روز پیش مقام معظم رهبری در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ما باید با دنیا حرف بزنیم اما در این زمینه باید محکم حرف خود را بیان کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه اگر در برجام به سخنان مقام معظم رهبری عمل کرده بودیم دیگر چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد گفت: اگر تاکنون در عمل به سخنان رهبر معظم انقلاب کوتاهی کرده‌ایم از امروز عمل کنیم.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۳, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...