امام جمعه کرمان: معامله قرن یک جریان ضدبشریت است

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه معامله قرن یک جریان ضدبشریت است گفت: ملت ایران در دفاع از مظلومان فلسطین با تمام توان در صحنه حضور دارند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمیمن حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) در اهمیت تقوا می‌فرمایند رعایت تقوای الهی  باعث می‌شود که از انجام محرمات باز بمانیم و هر چه تقوا بیشتر شود کمتر گناه بروز می‌کند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان رو به پایان است گفت: ماه رمضان یک موهبت الهی است و از خدا بخواهید در فرصت باقیمانده قدر این ماه را دانسته و بندگی خدا را داشته باشیم.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته مبنی بر روسیاهی عده‌ای در قیامت بیان کرد: این افراد در دنیا حرف حق را گوش نداده و مطیع هوا و نفس شدند، وقتی نامه عمل خود را می‌بینند در روسیاهی به سر می‌برند و این روسیاهی پایان نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) می‌فرماید «خدایا آن روزی که بعضی‌ها روسیاه و بعضی‌ها روسفید هستند ما رو روسفید بگردان» خاطرنشان کرد: منشاء روسیاهی و روسفیدی در این دنیا است و اگر در این دنیا رعایت تقوا و موضع حق داشته باشیم در آن دنیا روسفید خواهیم بود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نامه اعمال در قرآن کریم یک بحث جدی است و از روزی که مکلف شدیم تا آخر عمر تمام رفتار و گفتار ما ثبت و ضبط می‌شود گفت: یک نامه اعمال، نامه اعمال عمومی است و نامه اعمال همه را در یک جا و در محضر خداوند شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هر انسانی یک پرونده اعمال دسته جمعی دارد و هر امتی و هر ایل و تباری برای خود نامه اعمالی دارند که در دنیا چه کردند عنوان کرد: شخصیت حقوقی هر کدام از ما در کنار شخصیت حقیقی ما نامه اعمال دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در دنیا باید خود را برای روسفیدی در قیامت آماده کنیم بیان کرد: قرآن می‌فرماید تا دیر نشده به فکر روز قیامت باشید.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه امروز مردم استان کرمان در تمام شهرها در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کردند اظهار داشت: این حضور پر شور مردم جای قدردانی دارد.

وی با تسلیت ایام ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام برای ما عزت و افتخار آورد و جهان اسلام مرهون مبارزات و مجاهدات این عالم عظیم‌الشان است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ولایت و امامت جامعه اسلامی بعد از امام به دست با کفایت مقام معظم رهبری رسید تصریح کرد: در این شرایط سخت کشور را در سه دهه مدیریت و رهبری کردند و همچنان شاهد عزت و افتخار میهنی اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه روز قدس یادگار امام راحل است و این روز را گرامی می‌داریم چرا که دفاع از مسلمان و مظلومان است گفت: توطئه‌های استکبار هر سال پیچیده‌تر می‌شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه اسرائیل یک رژیم جعلی کودک‌کش است و در تاریخ شکل‌گیری رژیم غاصب اسرائیل و بنی‌اسرائیل عبرت‌های زیادی وجود دارد افزود: این قوم در مقطعی با ظلم می‌جنگیدند و در خط انبیای الهی بودند اما امروز سرنوشت آنها به کلی عوض شد و به جانی‌ترین و بدبخت‌ترین قوم در تاریخ تبدیل شدند.

وی با بیان اینکه این قوم تمام سابقه قبل خود را از بین بردند و دست به قتل و غارت زدند گفت: پیغمبرکشی را در دستور کار خود قرار داده و خود را نژاد برتر دانسته و دین را اختصاص خود می‌دانند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نژادپرستی‌ها جنگ‌های جهانی راه‌اندازی کرد که هزاران انسان قتل و عام شدند افزود: امروز در راس نژادپرست‌ها رژیم جعلی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه رژیم غاصب اسرائیل محصول سه جریان شوم نژادپرستی، استکبار جهانی و ارتجاع عرب و خیانت سران عرب است افزود: آمریکا در دو دهه اخیر کاملا از اسرائیل پشتیبانی کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه آینده نزدیک به دنبال معامله قرن هستند که باید هوشیار باشیم تصریح کرد: این یک جریان ضدبشریت است و استکبار نمی‌خواهد شش میلیون آواره فلسطین به فلسطین برگردد.

وی با بیان اینکه آنها به دنبال این هستند که تمام گروه‌های مبارز فلسطین خلع سلاح شوند افزود: آنها در تدارک آن هستند که عرب حق خرید هیچ خانه‌ای در فلسطین نداشته باشد و فلسطینی‌ها حق تشکیل ارتش نداشته باشند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه راهپیمایی امروز اعتراض بر رفتار استکباری در دنیا است گفت: ملت ایران در دفاع از مظلومان فلسطین با تمام توان در صحنه حضور دارند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۰, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...