خطیب جمعه کرمان: عبور از گردنه سخت جنگ اقتصادی نیازمند استقامت و همراهی مردم و مسئولان است

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه عبور از گردنه سخت جنگ اقتصادی نیازمند استقامت و همراهی مردم در کنار مسئولان است گفت: کشور امروز نیازمند مدیران جهادی است تا دشمن نتواند با ایجاد فضای غبارآلود مردم و جوانان را مایوس کند.

حجت‌الاسلام علی توکلی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوای ذاتی افراد نیست و باید تحصیل شود لازمه‌ رسیدن به تقوا این است که انسان مراقب اعمال و گفتار خود باشد.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: خلاصه سوره یوسف و نتیجه‌ای که از این سوره می‌توان گرفت این است که صبر و تقوا در برابر گناهان باعث می‌شود که انسان در همین دنیا پاداش خودش را بگیرد.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه گاهی اوقات عبادت ما از کیفیت لازم برخوردار نیست و از خدا خواستاریم که چند برابرآن به ما پاداش دهد افزود: در روابط اجتماعی نیز گاهی اینگونه است.

وی با اشاره به اینکه رفتار ما با پدرومادر خود و دیگران نقش تعیین‌کننده‌ای دارد بیان کرد: اگر کسی قصد دارد به مقامات بالا برسد و سیر و سلوک داشته باشد باید از داخل خانواده شروع کرده و رفتارش را درست کند.

توکلی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ما عمدتا جانب خودمان است و هوا و هوس است که به ما ضربه می‌زند تصریح کرد: در سطح کلان نیز گاهی مشکلات کشور ما داخلی است و دیگر نمی‌توان آمریکا را مقصر دانست و سوءمدیریت و ناکارآمدی در مواردی باعث می‌شد کشور با مشکل روبه‌رو شود.

وی با اشاره به اینکه تقوای بدون صبر به وجود نمی‌آید و باید چشم و گوش و لقمه‌ای که می‌خوریم را کنترل کنیم افزود: تقصیرات را نباید گردن دیگران انداخت و عملکرد خود فرد از هر چیزی مهم‌تر است و باید به رفتار و گفتار خود بیشتر توجه کنیم.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه یکی از جاهایی که تقوا خودش را بروز می‌دهد در رعایت و استفاده از بیت‌المال است گفت: اگر در مواردی می‌بینیم و می‌شنویم افرادی بیت‌المال را حیف و میل کرده‌ و یا تجاوز به اراضی ملی کرده‌اند تماما نشان‌دهنده بی‌تقوایی است.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) گفت: امام(ره) همواره تاکید بر این داشت که نتیجه کارها به دست خداوند است و ما باید وظیفه خود را انجام دهی همان طور که در فتح خرم‌شهر فرمود «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و هیچ گاه نگفتند که خرمشهر را ما آزاد کردیم.

توکلی با تاکید بر این نکته که امام همیشه اصرار داشت که مسئولان مراقب باشند که دچار خوی اشرافی‌گری و کاخ‌نشینی نشوند و از تجمل پرهیز شود افزود: راه و خط فکری امام(ره) برای برهه‌ای از زمان نیست و این رهنمودها هنوز هم باید در جامعه اسلامی ما جاری و ساری باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد امسال فرمودند که روحیه مقاومت خود را حفظ کنیم گفت: هزینه مقاومت نکردن بیش از مقاومت کردن است و دشمن خواستار این است که مردم و جوانان را در فضای غبارآلود مأیوس کند.

خطیب جمعه کرمان با شاره به سخنان مقام معظم رهبری که باید راه را برای دولتی جوان آماده کنیم و بیشتر به جوانان فرصت و میدان بدهیم گفت: کشور امروز نیازمند مدیران جهادی و حزب‌اللهی است.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم‌ افزود: اگر نیاز نداریم بیش از حد کالایی را خریداری نکنیم که در جامعه کمبودی پیش نیاید.

توکلی با اشاره به اینکه تا زمانی خودمان شروع نکنیم نمی‌توانیم از این گردنه سخت عبور کنیم تصریح کرد: هر چقدر که مجلس و دولت برنامه‌ریزی کنند بدون همدلی و همراهی مردم بی‌فایده است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۱۷, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...