امام جمعه کرمان: «ولایت‌فقیه» با اقتدار مقابل توطئه‌های دشمن ایستاده است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه آمریکا جنگ روانی علیه کشور را آغاز کرده و هر روز افرادی را می‌فرستد تا دوباره مذاکره کند گفت: ولایت‌فقیه با اقتدار مقابل این توطئه دشمن ایستاده است و با تیزهوشی تمام این توطئه‌ها خنثی شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: آینده ما در گرو رعایت تقوای الهی است و با تقوا باید زمین دل را از علف‌های هرز پاک کرد.

وی با بیان اینکه قرآن خبر از سه تحول عظیم در آستانه قیامت می‌دهد گفت: نخستین تحول در زمینه طبیعت و تحول دوم در وجود انسان‌هاست که یک تحول بسیار عظیم بوده و محور سوم تحولات، حسابرسی با دقت بر اعمال و رفتار ما انسان‌ها قبل از قیامت است.

امام جمعه کرمان با اشاره به آیات سوره واقعه در قرآن کریم گفت: حادثه‌ای بسیار کوبنده و بزرگ در آستانه قیامت به‌وقوع می‌پیوندد که قابل تصور نیست و البته علم انسان نیز این حادثه را تایید کرده است.

وی با بیان اینکه قرآن می‌فرماید کوه‌ها در اثر به هم کوبیده شدن مانند شن‌های روان حرکت می‌کنند افزود: دیر یا زود قیامت اتفاق می‌افتد و تا زمان داریم باید به فکر آخرت خود باشیم تا در روز رستاخیز نادم و پشیمان نباشیم که هیچ اثری ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا با پاکی و طهارت وظیفه‌شناس بودند و در مسیر خدمت به مردم خالصانه وارد میدان عمل شدند و در این راه تمام هستی خود را گذاشتند.

وی با بیان اینکه در نگاه دینی سه موقعیت و مقام وجود دارد عنوان کرد: مقام اول نبوت و رسالت است که از طرف خداوند برای هدایت مردم رسول و نبی فرستاده می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه مقام دوم امامت و ولایت جامعه اسلامی است افزود: امامت در واقع اجرایی کردن آنچه که در نبوت آمده است را انجام می‌دهد تا احکام نورانی الهی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه مرجع دینی مقام و موقعیت سوم اسلامی است گفت: هر سه مقام مورد تائید و تاکید اسلام است و در زمان غیبت ولایت و زعامت جامعه برعهده فقیه عادل جامع‌الشرایط اسلامی یعنی ولایت‌فقیه است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه جریان امامت جامعه با پاکی، صداقت، شجاعت و افتخارآمیز مقام معظم رهبری بر کسی پوشیده نیست بیان کرد: مقام معظم رهبری همان راه امام(ره) را ادامه داد که با شجاعت تمام جریان طاغوت و استبداد را از کشور بیرون کرد.

وی با بیان اینکه برکات امامت و ولایت‌فقیه را بارها در کشور دیده‌ایم یادآور شد: در فتنه ۸۸ که عده‌ای لغزیدند، امام جامعه مانند کوهی مقابل فتنه ایستاد و جامعه را از فرو رفتن نجات داد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در فتنه ۸۸ جریان منحرفی داشت جامعه را به سمتی می‌برد که از فتنه خطرناک‌تر بود افزود: در آن شرایط مقام معظم رهبری کشور را نجات داد.

وی با بیان اینکه امروز نیز آمریکا جنگ روانی علیه کشور را آغاز کرده و هر روز افرادی را می‌فرستد تا دوباره مذاکره کند گفت: اما ولایت‌فقیه با اقتدار مقابل این توطئه دشمن ایستاده است و با تیزهوشی تمام این توطئه‌ها خنثی شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان افزود: مقام معظم رهبری در جواب نخست وزیر ژاپن فرمود رئیس جمهور آمریکا در حدی نیست که با او پیامی رد و بدل شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۲۴, ۱۳۹۸
دسته بندی : اخبار ویژه, خطبه (صوت)
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...