مسئول بسیج اساتید استان کرمان: دانشگاه‌ها با ضعف جریان‌سازی انقلابی روبه‌رو هستند

مسئول بسیج اساتید استان کرمان با بیان اینکه اشکال ما این بوده که نتوانستیم در دانشگاها جریان‌سازی بکنیم و اساتید انقلابی را در یک پازل قرار بدهیم، گفت: در استان کرمان حدود ۵ هزار استاد داریم که نیمی از آنها جزو بسیج اساتید هستند و فعالیت می‌کنند.

محمود بابایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با تسلیت سالروز شهادت دکتر چمران اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که شأن استادی قابل مقایسه با شئون دیگر نیست.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تا سال ۹۷ بیش از ۲۴۰ دیدار با دانشگاهیان داشته‌اند که حدود ۵۰ دیدار آن فقط با اساتید دانشگاه بوده است گفت: حضور بسیج در تمام صحنه‌ها پررنگ بوده است و در کنارهم قرار گرفتن بسیج و اساتید جایگاه بسیار والایی را به بسیج اساتید داده است.

مسئول بسیج اساتید استان کرمان با اشاره به نقش موثر بسیج در تمامی حوزه‌ها افزود: بسیج در مسائل اقتصادی یا حوادث طبیعی به نحو مطلوب و فعال نقش داشته است.

وی با بیان اینکه شهید چمران یک مدیر بسیار قوی بود و مدیریت جهادی را پایه‌ریزی کرد گفت: باید تقویت دانشجوها را در سطح شهید چمران در برنامه قرار بدهیم.

بابایی با اشاره به اینکه سبک مدیریت شهید چمران مدیریت میدانی است یادآور شد: در بحث تواضع شهید چمران می‌توان گفت که انسان خودبرتربینی نبود و این از ویژگی‌های علم است و زمانی که کسی علمش بیشتر شود خاشع‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه شهید چمران انسانی بود که علمش نافع بود و حرکت‌های بسیار زیادی در جهت کمک به محرومان جامعه انجام داد افزود: انقلابی بودن شهید چمران در تمام صحنه‌ها دیده می‌شود.

مسئول بسیج اساتید استان کرمان با اشاره به اینکه مشی انقلابی ما این است که شجاعانه رفتار می‌کنیم و اگر کاری انجام دادیم پای آن ایستاده‌ایم گفت: مانند زدن پهباد آمریکایی که در چند روز اخیر اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه چند ویژگی از شهید چمران را نام بردیم که همه این ویژگی‌ها از شاخص‌های اخلاقی و رفتاری شهدای ماست افزود: این ویژگی‌ها در شهید چمران پررنگ‌تر بود و جامع بودن ویژگی‌های شهید چمران سبب شده که مقام معظم رهبری فرمودند «شهید چمران الگو مناسبی برای اساتید هستند».

بابایی با اشاره به اینکه تبلیغات غربی به نحوی است که اگر یک استاد در سیستم اجرایی کوچک‌ترین اشتباهی بکند بسیار سریع پخش می‌شود گفت: در آن سیستم این اشتباهات را با سیاه‌نمایی بزرگتر جلوه می‌دهند.

وی با بیان اینکه اشکال ما این بوده است که نتوانستیم در دانشگاها جریان‌سازی بکنیم و اساتید انقلابی را در یک پازل قرار بدهیم افزود: در استان کرمان حدود ۵ هزار استاد داریم که نیمی از آنها جزو بسیج اساتید هستند و فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۳۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...