امام جمعه کرمان: باید در برابر تهدیدات دشمنان در عرصه بین‌ا‌لملل شجاعانه ایستاد

امام جمعه کرمان با اشاره به اهمیت گفتمان شجاعانه در عرصه بین‌الملل گفت: باید شجاعانه مقابل دشمنان ایستاد و از تهدیدات آنها هراسی نداشت.

حجت‌السلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آیین نماز جمعه ‌شهر ‌کرمان که در مصلی بزرگ امام ‌علی(ع) برگزار شد با دعوت‌ نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در کلام حضرت امیرالمومنین(ع) تقوای الهی داروی روح و‌ روان ما معرفی شده است و امراض نفسانی ما را ریشه‌کن و انسان را متعادل می‌سازد.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته گفت: بحث امروز آثار و نشانه‌های روز رستاخیز و‌ حالات ماست و در روز رستاخیز زندگی انسان به‌هم می‌ریزد و علاوه بر آن طبق گفته قرآن کریم کرات دیگر نیز مورد تحول قرار خواهند گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه نظم در جهان به قدری است که افرادی متخصص در علم نجوم خیلی زود متوجه می‌شوند که در آینده قرار است چه اتفاقی در این حوزه رخ دهد افزود: قرآن کریم این گونه بیان می‌کند که همه‌ چیز مانند طوماری درهم پیچیده می‌شود و این نظم برهم می‌ریزد.

وی با‌ اشاره به اینکه انسان دلیل این موضوع را هنوز کشف نکرده و نفهمیده است و فقط نظریاتی و حدسیاتی را در این باره زده است بیان‌ کرد: عده‌ای بر این عقیده و باور هستند که نظم در جهان به علت جاذبه و دافعه زمین است و زمانی که این جاذبه از بین رود نظم زمین نیز برهم می‌خورد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه این نظام در آستانه قیامت به‌هم ‌می‌ریزد گفت: در این جهان فقط نظم از بین می‌رود و جهان طبیعی با این وضعیت موجود نمی‌تواند قیامت را ببیند و باید تغییراتی در آن رخ دهد.

وی‌ با اشاره به اینکه تمام انسان‌ها در قیامت محشور می‌شوند و هیچ کس از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر تغییر زمین انسان‌ها نیز تغییر می‌کنند افزود: هر انسانی که محشور می‌شود از کوچکترین تا بزرگترین عملش ثبت و ضبط شده و انسان‌های مستضعف مومن‌ و خاشع در قیامت بر بلندای افتخار ایستاده‌اند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز با تسلیت سالروز شهادت چمران و قدردانی از اساتید انقلابی و بسیجی اظهار داشت: سالروز جهانی مبارز با مواد مخدر را هم گرامی می‌داریم و تعداد بسیار زیاد شهیدان در راه مبارزه با سوداگران مرگ نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا و قاضیان برخورد با مفاسد را باید جدی‌تر پیش بگیرند تا بیانیه گام دوم انقلاب بهتر اجرایی شود گفت: باید برای رسیدن به اهداف بلندمدت از جوانان مومن انقلابی استفاده کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه باید از عزل و نصب‌های جناحی پرهیزد شود و اگر می‌بینیم که کسی لایق است در مقابل خداوند باید جوابگو باشیم افزود: بخشی از اصل گام دوم مقاومت مردم و در صحنه بودن آنهاست.

وی با اشاره به اهمیت گفتمان شجاعانه در عرصه بین‌الملل گفت: باید شجاعانه مقابل دشمنان ایستاد و از تهدیدات آنها هراسی نداشت که نمونه این رفتار شجاعانه در عرصه بین‌الملل را در دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب شاهد هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اراده‌ای که امروز در کشور در مقابل کشور به ظاهر قدرتمند آمریکا وجود دارد افزود: در چند روز اخیر شاهد ‌آن بودیم که فرزندان این سرزمین در ارتفاع بسیار بالا پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : خرداد ۳۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...