رئیس کل دادگستری استان کرمان:حجم فزاینده و انبوه مراجعات با امکانات موجود دستگاه قضا همخوانی ندارد

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه اعتلای دستگاه قضائیه در صدور احکام و آرای منصفانه است و این یک شاخص مهم است افزود: حجم فزاینده و انبوه مراجعات به دستگاه قضائیه بسیار زیاد است و با امکانات موجود همخوانی ندارد.

 یداله موحد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید مظلوم دکتر بهشتی اظهار داشت: هفتم تیر سال ۱۳۶۰ در یک حادثه تروریستی دردناک شهید بهشتی و ۷۲ تن از بهترین یاران نظام اسلامی توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

وی با یادآوری اینکه شهید بهشتی پایه‌گذار نظام قضایی کشور است افزود: منافقان کوردل شخصیت‌های بزرگ نظام را ترور کردند اما مردم ایران محکم‌تر راه شهدا را ادامه داده و ادامه می‌دهند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه شهدا جان خود را فدا کردند تا انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند و ثمره انقلاب وجود نظام اسلامی است گفت: دشمنانی که با اسلام ناب مشکل داشتند بعد از انقلاب دست از دشمنی خود بر نداشتند و دست به ترور شخصیت‌های بزرگ نظام برای ساقط کردن انقلاب اسلامی زدند.

وی با اشاره به اینکه امروز در قوه قضائیه شاهد اجرای برنامه تحولی متناسب با ساختارهای نظام اسلامی هستیم بیان کرد: برنامه تحولی قوه قضائیه در راستای بیانیه گام دوم انقلاب تدوین شده و در حکم انتصاب رئیس قوه قضائیه نیز آمده است.

موحد با بیان اینکه اعتلای دستگاه قضائیه در صدور احکام و آرای منصفانه است و این یک شاخص مهم است افزود: حجم فزاینده و انبوه مراجعات به دستگاه قضائیه بسیار زیاد است و با امکانات موجود همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده‌های قضائیه را با جدیت پیگیری می‌کنیم و رسالت قوه قضائیه احقاق حق مردم است گفت: سلامت دستگاه قضا یک عنصر مهم است که می‌تواند سلامت سایر دستگاه‌ها را تضمین کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه قوه قضائیه با جدیت با مظاهر فساد در هر زمینه‌ای از جمله فساد اقتصادی برخورد قاطع می‌کند خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری فرمود «قوه قضائیه باید برای شنیدن حرف مردم گوش شنوا داشته باشد».

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان ۳۲ واحد قضایی با ۳۴۵ قاضی فعالیت قضایی می‌کنند گفت: روزانه ۲۹ هزار ۵۰۰ نفر در استان کرمان به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و در روز حدود ۲ هزار و ۲۰۰ پرونده وارد دستگاه قضا در استان کرمان می‌شود.

موحد با بیان اینکه برای سرعت در پاسخگویی از فنآوری‌های نوین استفاده کردیم و در یک‌سال اخیر بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ابلاغ الکترونیکی صادر شده است عنوان کرد: ۴۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش ختم شده است که در این زمینه رتبه کشوری داریم.

وی با اشاره به اینکه کارنامه حقوق بشر آمریکا بسیار سیاه و سنگین است افزود: تمام حقوقدانان دنیا می‌دانند که آمریکا یا معاهدات بین‌المللی حقوق بشر را امضا نکرده و اگر هم امضا کرده پایبند به تعهدات خود نیست.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه آمریکا در عرصه بین‌المللی در انواع جنایات جنگی و کشتارهای دسته جمعی مردم بی‌گناه نقش داشته است و مستندات آن وجود دارد گفت: آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی در دنیا روزانه تعداد زیادی از مردم جهان را به خاک و خون می‌کشد و بسیار مضحک است آمریکا که دستش به خون مردم جهان رنگین است دم از حقوق بشر می‌زند.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۷, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...