امام جمعه کرمان: مسئولان واقعیت کمبود آب شرب کرمان را شفاف و دقیق به مردم بگویند

امام جمعه کرمان با بیان اینکه با مشکل کمبود آب در استان کرمان و شهر کرمان روبه‌رو هستیم و نمی‌شود یک نقطه شهر آب داشته باشد و نقطه دیگر مردم از آب شرب بی‌بهره باشند گفت: مسئولان باید به‌صورت شفاف و دقیق واقعیت آب شرب را به مردم بگویند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: هر چه در دنیا با کمبودها روبه‌رو شوید در آخرت جبران خواهد شد و هر چه در این دنیا در لذائذ غرق شوید در آن دنیا بدتر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه قیامت صحنه بسیار عظیمی است که با آنچه در دنیا دیده‌ایم بسیار متفاوت است گفت: انسان موجودی است که سعی می‌کند بخشی از واقعیات را پنهان کند، این واقعیات هم خوب و هم بد است اما در قیامت تمام واقعیات آشکار شده و تمام پنهان‌کاری‌ها روشن می‌شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آدمی در صحنه رستاخیز تمام واقعیت زندگی خود در دنیا را برملا می‌کند و این کار به امر خداوند است افزود: حسابرسی دقیقی در انتظار انسان است و آیات قرآن به صراحت این وعده را داده که ای انسان آنچه را که مخفی کرده‌ای در قیامت آشکار می‌شود.

وی با بیان اینکه به رقابت‌های انتخاباتی نزدیک می‌شویم گفت: هر حرکت سیاسی و اجتماعی ما حسابرسی می‌شود و باید مراقبت کرد که در پیشگاه خداوند شرمنده نباشیم.

علیدادی‌سلیمانی افزود: افراد صاحب نفوذی که رای جمع می‌کنند باید برای اقدامات سیاسی خود دلیل دقیق داشته باشند و اگر غیر از ایمان و باور الهی و اخلاص باشد در قیامت پاسخگو هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به اینکه حقوق بشر یک بحث انسانی است اما آمریکا در عمل خلاف آن را انجام می‌دهد اظهار داشت: شهادت و ترور شخصیت‌های بزرگ نظام اسلامی از همین حقوق بشر آمریکائی است.

وی با بیان اینکه آمریکا هر چه در آن نفع داشته باشد را انجام می‌دهد و غیر از منافع خود را به نام حقوق بشر نابود می‌کند گفت: آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را نشانه گرفت و تعداد زیادی از هموطنان ما را به خاک و خون کشید.

امام جمعه کرمان افزود: تحریم کشور و در تنگنا قراردادن مردم ایران از نظر اقتصادی از دیگر اقدامات آمریکا و حقوق بشری است که آمریکا از آن دم می‌زند.

وی با تسلیت شهادت امام صادق(ع) افزود: امام صادق تمام تلاش خود را برای بیان احکام اسلامی گذاشت و محور زندگی خود را برای تربیت شاگردان برجسته اسلامی ادامه داد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب بر عدالت محوری در کشور بسیار تاکید دارد گفت: عدالت محوری در جامعه رسالت دستگاه قضایی است و برقراری عدالت در تمام جوانب لازم است.

وی با بیان اینکه با مشکل کمبود آب در استان کرمان و شهر کرمان روبه‌رو هستیم افزود: مسئولان باید به‌صورت شفاف و دقیق واقعیت آب شرب را به مردم بگویند و مردم صرفه‌جویی را در دستور کار بگذارند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مناطق مختلف شهر با هم هیچ فرقی ندارند و نمی‌شود یک نقطه شهر آب داشته باشد و نقطه دیگر مردم از آب شرب بی‌بهره باشند گفت: باید خود مردم جلوی مصرف بی‌رویه آب را بگیرند و از اصراف به هر دلیلی دوری کنند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۷, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...