مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در حج‌ و زیارت استان‌ کرمان:امسال ۳۵۴۷ زائر کرمانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در حج‌ و زیارت استان‌ کرمان با اشاره به اینکه امسال ۳ هزار و ۵۴۷ زائر کرمانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: مراسم معنوی حج از مصادیق بزرگ وحدت امت اسلامی است.

حجت‌الاسلام حسین سازندگی امروز ظهر در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) کرمان با  تبریک دهه کرامت و هفته حج اظهار داشت: قرآن کریم می‌فرماید که خدای متعال کعبه را وسیله قیام برای مردم قرار داده است.

وی با اشاره به سخن امام صادق‌(ع) که بدانید اگر حج خانه‌ خدا ترک شود عذاب بر شما نازل می‌شود و خدای متعال دیگر به شما نگاه نمی‌کند و عنایتی ندارد گفت: در مورد اهمیت حج همین سخن بس که حج باعث استواری دین و پرچم دین اسلام است.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری درحج‌ و زیارت استان‌ کرمان با بیان اینکه حضرت فاطمه‌(س) حج را پشتوانه قوی دین خدا معرفی می‌کند و از این احادیث متوجه اهمیت حج می‌شویم افزود: باید به کیفیت حج اهمیت ویژه‌ای دهیم زیرا کعبه پرچم برافراشته اسلام است.

وی با اشاره به اینکه اعمالی که به دور این‌ خانه انجام می‌شود و سمت‌وسوی این خانه را دارند نیز باید قیامی باشند گفت: قیام به معنای‌ آن‌ چیزی است که به وسیله آن بتوان تکیه کرد و ایستاد و قیام انواعی دارد.

سازندگی با بیان اینکه پیام دین ما رهایی از بند دنیا و مادیات است تصریح کرد: یکی از اهداف قرآن کریم قیام برای عدل است تا در دنیا عدالت فراگیر شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از انواع قیام، قیام برای برپایی نماز است و قیام باید برای حج و مناسک حج باشد گفت: اگر نماز ما صرف قرائت باشد فقط تکلیف را ادا کرده‌ایم‌ در حالیکه نماز ما باید همراه با اقامه روح نماز و اصل دین باشد تا معنای اصیل قیام در نماز را ادا کرده باشیم.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری درحج‌ و زیارت استان‌ کرمان با بیان اینکه هدف استکبار تفرقه‌اندازی میان امت مسلمان است، شعار حج امسال را خودسازی و وحدت میان مسلمانان دانست و افزود: با وحدت می‌توان پشت استکبار را به خاک مالید و همه با یکدیگر تلاش می‌کنیم تا این انقلاب را به دست صاحب اصلیش حضرت مهدی‌(عج) برسانیم.

وی از اعزام ۳ هزار و ۵۴۷ زائر خانه خدا از استان کرمان به سرزمین وحی خبر داد و خاطرنشان کرد: این زائران در قالب ۲۴ کاروان اعزام می‌شوند و در این کاروان‌ها ۲۴روحانی کاروان و۱۶روحانی دوم و ۵ روحانی زن مسائل فرهنگی و شرعی را بر عهده دارند.

سازندگی با اشاره به اینکه همایش اسرار و معارف حج در ماه رمضان برای حجاج کرمانی برگزار شد گفت: در این همایش سامانه اینترنتی زائر که در آن کلاس‌های آموزشی تدارک دیده شده است، معرفی شد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین از نیمه دوم مرداد‌ماه جاری آغاز می‌شود افزود: متقاضیان شرکت در این اجتماع عظیم می‌توانند از طریق سامانه سما ثبت‌نام خود را برای پیاده‌روی اربعین انجام دهند.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۴, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...