امام جمعه کرمان: بعضی‌ها در سیاه‌لشکر دشمن به دیگران ظلم می‌کنند

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مراقب باشید در سیاه‌لشکر دشمن به دیگران ظلم نکنید گفت: بصیرت و دشمن‌شناسی باعث می‌شود تا دشمن از ما سوء‌استفاده نکند و خدای نکرده در جبهه کفر قرار نگیریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌علیدادی‌سلیمانی امروزظهر در خطبه‌های نمازجمعه‌ شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام‌علی(ع) برگزارشد با دعوت نمازگزاران به رعایت‌ تقوای الهی اظهارداشت: حضرت علی‌(ع) تقوای را توشه‌ای معرفی می‌کنند که بالادست ندارد و پناه‌گاهی است که نمونه ندارد.

وی در ادامه بحث هفته گذشته در رابطه با حسابرسی دقیق پرونده انسان در روز رستاخیز گفت: بحث مهم در رابطه با موضوع حسابرسی روز قیامت که بسیار اهمیت دارد این است که حسابرسی با سرعت بالا و بسیار دقیق انجام می‌شود.

نماینده ولی‌فیقه در استان کرمان با اشاره به اینکه بستگی به اراده خداوند دارد که در حسابرسی معطل شویم یا نه و خداوند حساب تمام خلائق را در یک چشم به هم زدن حسابرسی می‌کند افزود: حسابرسی بعضی‌ها سریع انجام می‌شود و خداوند برای آنها سهل و آسان می‌گیرد.

وی با اشاره به سخن رسول خدا‌(ص) که سه گروه حسابرسی آنها سهل و آسان است خاطرنشان کرد: گروه اول کسانی هستند که عده‌ای چیزی را از آنها محروم کرده‌اند و آنها در عوض تلافی و جبران نکرده‌اند.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه گروه دوم کسانی هستند که درمقابل کسی که با آنها قطع ارتباط کرده‌اند، تلاش می‌کنند فاصله را کم کنند و قطع ارتباط انجام نشود افزود: گروه سوم کسانی هستند که به آنها ظلم شده‌ اما درست در زمانی که می‌توانند و توانش را دارند به آن فرد ظلم نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در روز رستاخیز با صحنه‌ای مواجه می‌شویم که عده‌ای دیگران را نفرین می‌کنند که اگر ما به‌حال خود بودیم این کار را انجام نمی‌دادیم و اگربه‌حال خود بودیم این کارهارا انجام نمی‌دادیم گفت: صالحان برعکس عمل می‌کنند و در روز رستاخیز یکدیگر را تأیید می‌کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مجازات افرادی که دیگران را منحرف کرده‌اند دوبرابر است تصریح کرد: مجازات افراد پیرو نیز دوبرابر است چون اختیارش به دست خودش بوده و خودش این راه را انتخاب کرده است و این افراد در سیاه‌لشکر جبهه ظلم بوده‌اند و اگر این افراد در لشکر ظلم قرار نمی‌گرفتند ستمگران نمی‌توانستند دست به جنایات بزنند.

وی با بیان اینکه این‌گونه افراد هرچیز که در ذهن و فکر خودشان است حق می‌دانند و هرچیز که در نظر خود زشت است، زشت می‌دانند گفت: این افراد حتما سیاه‌لشکر جبهه باطل می‌شوند و به انحراف کشیده‌ می‌شوند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۱۴, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...