حجت‌الاسلام عربپور  : خون های مقدسی پای حجاب ریخته شده است

حجت الاسلام عربپور با اشاره به ۲۱ تیر، سالروز حمله ماموران رضاشاه به مسجد گوهرشاد و کشف حجاب که رضاشاه تصمیم گرفته بود با مظاهر دین مبارزه کند، بیان داشت: برای این ارزش دینی یعنی حجاب خون های مقدسی به زمین ریخته شده و حجاب برای زن مسلمان یک امر واجب و لازمی است و کسی که تخلف کند یکی از واجبات دین را ترک می کند لذا پوشش آنها باید پوششی باشد که اسلام تکلیف کرده و بهترین پوشش چادر است.

 حجت الاسلام مهدی عربپور، امروز(۲۱ تیر)در خطبه های نمازجمعه با دعوت و توصیه همگان به رعایت تقوای و اشاره به این مطلب که آیات زیادی در قرآن هم دعوت به تقوا دارد و هم تاثیرات تقوا را در زندگی فردی و اجتماعی بیان می کند؛ تصریح کرد: آن کس تقوا پیشه کند گناهان او به وسیله تقوا پوشیده می شود و برای او اجر بزرگی خواهد بود.

خطیب جمعه کرمان بحثایستادگی و مقاومت در انتقادات و رسیدن به هدفرا مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: قرآن در چند آیه دستور داده در جهت ایدئولوژی و اعتقادات؛ بهترین عقیده به اسلام و خدا است و دستور داده شده به همراه ابراز و ذکر عقیده، انسان استقامت کند تا بتواند به زندگی ارزشمندی که خدا ترسیم کرده برسد.
وی در خصوص استقامت و بشارت های الهی در پی انجام آن به آیه ای از سوره فصلت استناد کرد و گفت: انجام واجبات و ترک گناهان تحمل سختی و صبر می خواهد و پیغمبر راه نیک را نشان داده که باید استقامت و مقاومت داشته باشید.
حجت الاسلام عربپور با بیان اینکه وقتی دین را پذیرفتید از دین خارج نشوید‌؛ اظهارداشت: وقتی انسان به واجبات توجه نکرد و از عمد گناه کرد از دین خارج می شود و باید استقامت در راه عقیده و عمل به دستورات دین داشته باشید و قطعاکسی که در مسیر حق است دشمنانی خواهد داشت که می کوشند شما را از دین زده کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز می خواهند دختران و پسران را نسبت به دین دلزده کنند و با فضای مجازی شایعات و دروغ ها را علیه مروجین دین پخش می کنند و امروز جوان مسلمان در مقابل این دشمنان باید  بایستد و مقاومت کند تا بتواند دین را حفظ کند زیرا دشمن مسلحانه وارد می شود و در این جبهه مقاومت همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید از دین و قرآن و دستورات دفاع کنند.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه انسان هرچه در راه حفظ دین مقاومت کند خدا یار او خواهد بود و ملائک در دنیا و آخرت در کنار اوست؛ به دهه کرامت هم اشاره و بیان کرد: دفترنمایندگی آستان قدس استان سال گذشته ۱۸ هزار نفر از کسانی مشهد نرفتند را به مشهد اعزام کردند و ۱۳۵۰۰ نفر هم به عنوان خادم یار ثبت نام کردند.
وی با اشاره به هفته مالیات و متذکر شدن این نکته که ماموران مالیات باید مراقب باشند اجحاف نکنند و حق مردم ضایع نشود، تصریح کرد: کسانی که سعی دارند از دادن مالیات فرار کنند، بدانند حق کشور برای عمران و آبادانی است و باید دین خود ادا کنند لذا امیدواریم با رعایت عدل و انصاف ماموران و با رعایت حقی که ملت دارند در این جهت خدمات خوبی داشته باشیم.
حجت الاسلام عربپور با اشاره به ۲۱ تیر، سالروز حمله ماموران رضاشاه به مسجد گوهرشاد و کشف حجاب که رضاشاه تصمیم گرفته بود با مظاهر دین مبارزه کند، بیان داشت: برای این ارزش دینی یعنی حجاب خون های مقدسی به زمین ریخته شده و حجاب برای زن مسلمان یک امر واجب و لازمی است و کسی که تخلف کند یکی از واجبات دین را ترک می کند لذا پوشش آنها باید پوششی باشد که اسلام تکلیف کرده و بهترین پوشش چادر است.
وی ادامه داد: اینکه بعضی ها حجاب را مسخره می کنند و در کوچه و خیابون با لباس های مد غربی ظاهر می شوند قابل قبول نیست و پیام شهدا حفظ و رعایت حجاب است؛ راهپیمایی امروز به معنای این نیست که با کسی نزاع داشته باشیم به معنای این است که حفظ حجاب ارزش است.
خطیب جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنانش رفتارهای نامناسب آمریکا و خروج رییس جمهور آمریکا از یک معاهده ای که امضا شده را باعث تاثیر سوء در کل جهان دانست و گفت: سال گذشته به برجام پشت پا زد و آن را نقص کرد و از آن خارج شد و نقشه هایی که براساس یکسری اطلاعات منافقین کشید با فشار بر ملت ایران و تحریم های ظالمانه اما این ملت ایستادگی کرد و دولت امریکا فهمید کار اشتباهی کرده است.
وی در پایان توقیف کشتی حامل نفت ایران توسط انگلیسی ها را کار بسیار سخیفی دانست که دولت انگلیس انجام داد و افزود: دولت آمریکا شکایت کرده به اژانس بین المللی که ایران دارد برجام را نقص می کند که این حرف بسیار مضحک و خنده آور است و این موضوع در آژانس مطرح شد و دیدند که حرف آمریکا حرف ناحسابی است و آمریکایی ها انجا نیز رسوا شدند.

حجت الاسلام عربپور گفت: گام اول برداشته شد اینها باور نمی کردند گام دوم برداشته شد و ان شالله گام سوم هم برداشته خواهد شد به شرطی که مسئولین ما همانطور که ایستادگی کردند و بر فرموده های مقام معظم رهبری عمل کنند و مطمئن باشید در این راستا ملت مقاوم ایران پیروز خواهد شد و ننگ و شکست ابدی برای استکبار و امریکا و رییس جمهور امریکا خواهد ماند.

پایان پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : تیر ۲۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...