امام جمعه کرمان:تعرض به آمران به معروف زیبنده نظام اسلامی نیست

امام جمعه کرمان با بیان اینکه در این روزها شاهد تعرض کسانی به آمران به معرف در جامعه هستیم گفت: برای احیای امر به معروف در جامعه نیاز است همه در این صحنه ورود کرده تا کسانی که منکر انجام می‌دهند شرمنده باشند و این رفتار زیبنده نظام اسلامی نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: عملی که برای بهشتی شدن انجام می‌شود با دیگر اعمال متفاوت است و مختصات خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) فرمودند که اعمال خود را بر مدار بهشتی شدن انجام دهید افزود: این دنیا ماندگار نیست پس اگر رفتار و عمل خود را برای دنیای فانی انجام دهیم خسران کرده‌ایم و باید اعمال و رفتار ما برای دنیای دیگر و بر پایه رعایت تقوای الهی باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در بحث قیامت و رستاخیز توجه به این مسئله ضرورت دارد که قیامت با این دنیا تفاوت دارد بیان کرد: هر چند نتیجه اعمال این دنیا را در دنیایی دیگر مشاهده می‌کنیم اما در اصل این دو جهان تفاوت زیادی دارند که در آیات و روایات این تفاوت‌ها بیان شده است.

وی با بیان اینکه قران در آیات متعددی به این مسئله رستاخیز پرداخته است افزود: از نظر ظاهری رستاخیز در زمینی مسطح و صاف اتفاق خواهد افتاد که با این دنیا کاملا متفاوت است و انسان‌های متعددی که پا به این دنیا گذاشتند و نسل‌های متفاوت زیادی آمدند همه این انسان‌ها در رستاخیز حاضر می‌شوند و همین مسئله به تنهایی تفاوت عظیم این دو دنیا را نشان می‌دهد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه با برپایی قیامت پرده‌ها کنار رفته و انسان‌ها با تمام وجود و واقعیت خود در این صحنه حاضر می‌شوند گفت: همه انسان‌ها وجه خصوصی دارند که هیچگاه در این دنیا آن را بر ملا نمی‌کنند اما در صحنه قیامت همه واقعیت‌ها خود را نشان می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در این دنیا همه با شعارهای خوب و زیبا کارهای خود را پیش می‌برند تصریح کرد: همه ما به خوبی می‌بینیم که استکبار جهانی در پس زیباترین شعارهای بزرگترین جنایات را انجام می‌دهد در حالیکه در آن دنیا پرده‌ها کنار خواهد رفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه قیامت صحنه عجیبی است که درون و برون و خلوت و جلوت انسان‌ها در آن آشکار می‌شود هر چند در این جهان نیز چیزی از خدا مخفی نیست افزود: خداگویی و خداجویی متفاوت است و هر چند در این دنیا عده‌ای بتوانند با هیاهو و غوغاسالاری کارهای زیادی انجام دهند اما در آن دنیا امکان چنین اعمالی وجود ندارد و همه اعمال ما در آن روز به طور شفاف بر ملا می‌شود.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با اشاره به اینکه از وقوع حادثه خونین مکه و شهدایی که در سرزمین وحی جان خود را دست انسان‌های خائن به حرم امن الهی از دست دادند یکی از مناسبت‌های این ایام است اظهار داشت: هم‌دستی این حکومت‌ها با رژیم صهیونستی، قتل‌عام کودکان، زنان و مردم بیگناه یمن و ظلم جنایت این خاندن چهره واقعی آنها را برای همه بر ملا کرد.

وی بیان اینکه چهل سال از عمر اقامه نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران گذشت و امروز شاهد برگزاری نماز جمعه در سراسر کشور هستیم عنوان کرد: نماز جمعه دستاوردها و خدمات زیادی در دوران انقلاب اسلامی داشته که نقش نماز جمعه در تجمعات وحدت‌آفرین مردم بر همه روشن است.

علیدادی‌سلیمانی نمازجمعه را خنثی‌کننده توطئه‌ها و فتنه‌ها دشمنان در تمامی سال‌های پس از پیروزی انقلاب دانست و افزود: نمازجمعه حفظ گفتمان انقلاب و گفتمان مبتنی بر منویات امام عظیم‌الشان انقلاب را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه گفتمان نماز جمعه گفتمان انقلاب و نظام است و اجازه نداده که گفتمان‌های دیگر در کشور غالب شود گفت: کسانی در نماز جمعه حاضر می‌شوند انقلابی هستند و مراقبند که گفتمان انقلاب آسیب نبیند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه ارتباط مستقیم مردم و مسئولان نظام از دیگر رسالت‌های نماز جمعه است بیان کرد: خطیب جمعه موظف است برای دفاع از حقوق مردم ورود کند.

وی بابیان اینکه نماز جمعه صحنه مبارزه با فساد و رانت‌خواری‌هاست گفت: دفاع از امر به معروف و نهی از منکر از دیگر وظایف نماز جمعه است که در چهل سال عمر خود در این زمینه موفق بوده است.

علیدادی‌سلیمانی با انتقاد از اینکه در این روزها شاهد تعرض کسانی هستیم که به آمران به معرف حمله‌ور می‌شوند افزود: برای احیای امر به معروف در جامعه نیاز است همه در این صحنه ورود کرده تا کسانی که منکر انجام می‌دهند شرمنده باشند و این رفتار زیبنده نظام اسلامی نیست.

وی با یادآوری اینکه روزگاری غربی‌ها هر زمانی که دستورشان در کشور ما عملیاتی نمی‌شد کشور ما را اشغال می‌کردند و آمریکایی‌ها در کشور ما خیمه زده و حتی در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کردند تصریح کرد: با پیروزی انقلاب امروز استکبار سیلی محکمی از نظام می‌خورند.

امام جمعه کرمان با اشاره ساقط شد هواپیمای بدون سرنشین آمریکا و توقف نفتکش انگلیس گفت: همه اینها قدرت و قاطعیت نظام ما در برابر استکبار نشان داد.

وی با بیان اینکه کسانی که روزگاری امیرکبیر را به قتل رسانده، امتیاز تنباکو را گرفتند، دولت مصدق را ساقط کرده، هشت سال جنگ تحمیلی علیه نظام را به راه انداخته و تحریم‌های ظالمانه را علیه ملت ما اعمال کردند امروز سیلی محکمی از ما می‌خورند تصریح کرد: علایم محو رژیم غاصب اسرائیل در حال نمایان شدن است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۴, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...