مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان:فنی و حرفه‌ای توانمندسازی ۸۰۰ زن سرپرست خانوار در حاشیه شهر کرمان را برعهده دارد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه در خانه‌های مهارت حاشیه‌شهر طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواده را در برنامه داریم، گفت: توانمندسازی ۸۰۰ زن سرپرست خانوار در برنامه سال جاری فنی و حرفه‌ای در حاشیه شهر کرمان است.

محمدرضا جهانگیری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با تسلیت شهادت امام جواد(ع) به نمازگزاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های امروز خانواده‌ها و دولت‌ها اشتغال فرزندانشان است و این امر بسیار مهمی در جامعه است.

وی با یادآوری اینکه در اوایل انقلاب اسلامی مشکل بی‌سوادی در کشور را داشتیم که مسئله بسیار مهمی برای نظام بود عنوان کرد: تعداد بی‌سوادان کشور در آن مقطع بسیار زیاد بود در طول چهل سال این مشکل کمرنگ شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه در دهه‌ شصت نیرو تحصیلکرده دانشگاهی در کشور بسیار کم بود بیان کرد: امروز شرایط کشور به‌گونه‌ ایست که در تولید علم رتبه ۱۵ جهانی را داریم.

وی با بیان اینکه فقر مهارتی مشکل امروز کشور است و باید به گونه‌ای باشد که تحصیل فرزندان ما بعد مهارتی نیز داشته باشند افزود: در ایام تابستان فرصت بسیار خوبی است که فرزندان خود را در رشته‌های مهارتی مشغول کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه بحث‌های مربوط به شغل و معیشت خانواده بسیار مهم است گفت: روز نخست هفته ملی مهارت مختص دانش‌آموزان و دانشجویان نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه طرحی در آموزش و پرورش کرمان اجرا شد که در آن ۶۰ ساعت دوره آموزشی برای ۱۰ درصد دانش‌آموزان پایه هفتم در کرمان اجرا شد افزود: در سال آینده قرار است ۱۰۰ درصد اجرا شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه روز دوم هفته ملی مهارت مشارکت بخش خصوصی و بنگا‌ه‌های اقتصادی نامگذاری شده است گفت: در بخش دولتی آموزش ۶ هزار نفر ساعت به صورت رایگان و در بخش خصوصی آموزش ۵ هزار نفر را با دریافت هزینه برعهده داریم.

وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی و ارتقا بهره‌وری و مهارت‌آموزی در روستا و عشایر از دیگر برنامه‌های این هفته است بیان کرد: در برنامه‌های دولت بحث عدالت آموزشی بسیار اهمیت دارد و در این راستا سامانه آموزش در روستا و عشایر مطرح است.

جهانگیری با اشاره به اینکه روز پنجم این هفته مهارت‌آموزی در سکونتگاه‌های غیر رسمی مطرح است گفت: ارتقا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حاشیه‌شهر کرمان و سکونتگاه‌های غیر رسمی در برنامه است.

وی با بیان اینکه در دفاتر تسهیلگری استانداری در حاشیه‌شهر توانسته‌ایم خانه‌های مهارت حاشیه‌شهر را تقویت کرده و ارتقا دهیم افزود: در این منطقه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواده را در برنامه داریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه توانمندسازی ۸۰۰ زن سرپرست خانوار در برنامه سال جاری فنی و حرفه‌ای در حاشیه شهر کرمان است عنوان کرد: توانمندسازی و مهارت‌آموزی سربازان از دیگر برنامه‌های فنی و حرفه‌ای کرمان است که در سال ۹۸ تعهد آموزش ۲۵۰هزار سرباز را برعهده داریم.

وی با بیان اینکه این طرح شامل سه بخش پیش از خدمت، حین خدمت و پس از خدمت است عنوان کرد: افرادی این طرح را بگذرانند و گواهینامه‌ دوره را کسب کنند پس از خدمت می‌توانند ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی کسب کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه درب‌های مراکز فنی و حرفه‌ای به صورت رایگان برای تمام افراد در تمام سنین باز است و نباید بگذاریم فقر مهارتی به آینده‌ کشورمان لطمه بزند بیان کرد: نباید بگذاریم تحریم‌های دشمن بر ما اثر بگذارد و خودمان با ارتقا و افزایش بهره‌وری می‌توانیم سطح زندگی خودمان را ارتقا دهیم.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۱۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...