خطیب نماز عید قربان در کرمان :کمک به نیازمندان جامعه در شرایط اقتصادی امروز باید جدی گرفته شود

خطیب نماز عید قربان در کرمان با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید نزدیک است و بسیاری در تهیه‌ لوازم تحصیل مشکل دارند گفت: امروز وقت کمک به نیازمندان است و کمک به نیازمندان جامعه در شرایط اقتصادی امروز باید جدی گرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی امروز صبح در بیان خطبه‌های نماز عید قربان در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) شهر کرمان با اشاره به اهمیت ارتباط نزدیک با خداوند متعال اظهار داشت: امیرالمومنین می‌فرمایند خدایا برای من همین بس که تو خدای من هستی و خدایا تو همانی هستی که من دوست دارم.

وی با بیان اینکه خداوند باید زمینه‌هایی را در انسان ببیند تا آدم را عزیز کند و‌ راه عزیز شدن بندگی و عبد بودن است گفت: در قرآن کریم آمده است که تمام عزت متعلق به خداست و به هرکس که دلش بخواهد، می‌دهد.

خطیب نماز عید قربان در کرمان با اشاره به اینکه کسانی که به مادیات دنیا می‌نازند، عزیز نیستند و انسان باید به چیزی تکیه کند که ماندگار باشد افزود: خداوند به انسان‌ها بسیار لطف می‌کند اما ادم‌ها توجه نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در دعای عرفه آمده است که خداوند بلاهایی را که از من نفی کردی بیشتر از خوبی‌هایی است که در اختیارم گذاشتی خاطر‌نشان کرد: خداوند بسیار به ما لطف دارد لذا وظیفه‌ ما این است سرکشی نکنیم، بنده‌ خداوند باشیم و اینگونه عزیز می‌شویم.

توکلی با اشاره به اینکه امام صادق‌(ع) می‌فرماید که خداوند اطعام دادن و قربانی کردن را دوست دارد گفت: گاهی اوقات آدم‌ها خواستار انجام کار خیری هستند اما عمرشان کفاف نمی‌دهد یا درگیر وسوسه‌های شیطان می‌شوند و این‌کار را به تاخیر و درنهایت منصرف می‌شوند لذا در دستورات دینی آمده است که کار خیر را به تاخیر نیندازید.

خطیب جمعه کرمان تصریح کرد: پیامبر اسلام‌(ص) می‌فرماید هرکس در دنیا برای خدا کار انجام داد دنیا نیز کمک او است و اگر به دنیا خدمت کرد دنیا مشکل برایش ایجاد می‌کند

وی با تاکید بر عمل به دستورات الهی در کمک به فقرا و نیازمندان در جامعه اسلامی اظهار داشت: سال تحصیلی جدید نزدیک است و امروز وقت کمک به نیازمندان است و کمک به نیازمندان جامعه در شرایط اقتصادی امروز جدی گرفته شود.

 نماز عید سعید قربان در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) شهر کرمان با قرائت دعای روحبخش ندبه توسط مداح اهلبیت‌(ع) علی کدخدایی همراه بود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۲۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...