امام جمعه کرمان:آزاد شدن نفتکش ایران نشان از قدرت کشورمان در سطح بین الملل است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه افتخار نظام جمهوری اسلامی و مردم غیور ایران این است که انگلیس با خاری مجبور شد که کشتی ما را آزاد کند گفت: عزت امروز نظام را مدیون تدابیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستیم.

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزارن به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوای میزان و معیار سنجشی دارد و بکوشید تا مورد سنجش قرار نگرفته‌اید خودمان را بسنجیم و اعمال، رفتار، گفتار وخود را مطابق معیارهای الهی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در میان مسلمانان نباید این همه اختلاف وجود داشته باشد و در میان افرادی که‌ با هم اختلاف دارند هر دو جریان می‌دانند که حق و باطل کدام طرف است گفت: اگر در طول تاریخ افراد خودشان را مورد سنجش قرار داده‌ بودند بسیاری از وقایع مانند بعضی از جنگ‌ها در نمی‌گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته در رابطه با معاد و روز جزا عنوان کرد: عده‌ای بیان می‌کنند که روز قیامت و معاد را قبول دارند اما در واقعیت اینگونه نیست و به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند و در رفتار خود هیچ‌گونه ترسی از خداوند ندارند.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم به ترسی که انسان از خداوند دارد اشاره شده که با دیگر ترس‌ها متفاوت است و این ترس با احترام همراه شده است افزود: این ترس را در میان علما شاهد هستیم و این افراد خداشناس به معنای واقعی کلمه بوده، رفتار و کردار آنها برای خداست و به خدا عشق می‌ورزند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در منطق قرآن کسی که گفتار و کردارش با یکدیگر فرق کند عالم نیست عنوان کرد: علم همانی‌ است که در گفتار و رفتار انسان تاثیر بگذارد و عالم ترس از خدا همراه با تکریم و احترام خداوند را دارد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بعضی از افراد دچار شرک‌های متعددی در زندگی خود شده‌اند و خدا را در عمل در نظر نمی‌گیرند افزود: این افراد در دوراهی‌هایی که یک طرف خداوند و‌ راه درست قرار دارد و در طرف دیگر دوستی دنیا و افرادی است که حق را پایمال می‌کنند و البته طرف جبهه‌ باطل را می‌گیرند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه حضرت علی(ع) که رفتار و عملش برابری می‌کند با عمل جن و انس نگران است از کمبود زاد و توشه برای آخرت گفت: حضرت علی(ع) در رابطه با نعمت‌های زودگذر دنیا اینگونه بیان می‌کند که علی را با این نعمت‌ها کاری نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه‌ دوم نماز‌ جمعه شهر کرمان با تبریک ولادت امام هادی(ع) و عید غدیر که یکی از مهم‌ترین اعیاد مسلمین جهان است گفت: سال روز بازگشت آزادگان به کشور را در پیش داریم که این افراد نماد ایثار و مقاومت هستند.

وی با بیان اینکه بعد از پیامبر(ص) خطر بدعت‌ها و نوآوری‌ها و خطر حذف دین از زندگی و سبک زندگی مردم اسلام را تهدید می‌کرد افزود: حذف دین به‌وسیله هواپرستی‌ها و مقام‌پرستی‌ها اتفاق می‌افتد و در طول تاریخ گاهی شاهد درگیری‌های این جبهه با ائمه هستیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گذاشتن امامت در اصول دین یعنی اینکه این امر فعل خداست نه فعل مردم گفت: زندگی انقلابی حضرت علی(ع) را همواره مورد تاکید قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم غیور ایران این است که انگلیس با خاری مجبور شد که کشتی ایران را آزاد کند افزود: این عزت را از رهبری و تدبیر دو رهبر انقلاب امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری داریم که الگویشان حضرت علی(ع) بوده است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مرداد ۲۵, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...