رئیس اتاق اصناف کرمان:تعطیلی قریب ۲۰ درصد واحدهای صنفی کرمان

رئیس اتاق اصناف کرمان از تعطیلی قریب۲۰ درصد واحدهای صنفی کرمان در ۵ سال گذشته خبر داد و گفت: آئین‌نامه‌هایی که پشت درهای بسته برای اصناف تعیین می‌شود مشکلی را حل نمی‌کند و نیازمند بازنگری است.

یوسف جعفری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان شهر کرمان با بیان اینکه اصناف در قبل از انقلاب حمایت‌های ویژه‌ای از تظاهرات داشته و همکاری لازم را با نیروهای انقلابی داشته‌اند اظهار داشت: اصناف در بعد از انقلاب نیز همچنان حامی انقلاب و آرمان‌های آن بودند.

وی با اشاره به نقش پررنگ و تاثیرگذار اصناف در دوران هشت ساله دفاع مقدس از کشور و نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: اصناف ما حتی در چند ساله اخیر هم شهید مدافع حرم داده‌اند.

رئیس اتاق اصناف کرمان با بیان اینکه اصناف ما مالیات را محترم شمرده و آن را پرداخت می‌کنند گفت: با توجه به تحریم‌ها، کاهش میزان فروش و شرایط سخت اقتصادی، افزایش مالیات کار درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه الگوبرداری مالیاتی از شهرهای دیگر اشتباه است افزود: شهرهایی مانند اصفهان و شیراز سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی هستند و قیاس کرمان با این شهرها و یکسان بودن مالیات اصناف ما با آنها انصاف نیست.

جعفری با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته قریب۲۰ درصد واحدهای صنفی واحدهای خود را تعطیل کرده‌اند گفت: مشکل تهیه‌ مواد اولیه و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان باعث تعطیل شدن این واحدها شده‌ است.

وی با اشاره به اینکه اصناف نیازمند حمایت‌هایی از سوی دولت هستند بیان کرد: خواستار این هستیم که تسهیلات حمایتی در اختیار این گونه واحدها قرار داده شود.

رئیس اتاق اصناف کرمان با بیان اینکه اصناف عامل توزیع هستند و افزایش قیمت محصولات را واحد تولیدی تعیین می‌کنند گفت: نباید گرانی را با گران فروشی اشتباه گرفت البته در تمام صنف‌ها افراد سودجویی وجود دارند اما افزایش قیمت‌ها را نباید از سوی اصناف دانست.

وی با اشاره به اینکه آئین‌نامه‌هایی که پشت درهای بسته برای اصناف تعیین می‌شود مشکلی را حل نمی‌کند افزود: گاهی این آئین‌نامه‌ها خود مشکلاتی ایجاد می‌کند که در این آئین‌نامه‌ها باید بازنگری شود.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...