خطیب جمعه کرمان: برنامه‌های اقتصادی کشور متناسب با شرایط جنگ اقتصادی و تحریم نیست‌

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه امروز دیگر نباید از دشمن ترسید و اگر ضربه‌ای بخوریم از خودی خورده‌ایم گفت: در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم دشمنان، برنامه‌های اقتصادی کشور به هم ریخته شده است و باید به گونه‌ای دیگر عمل کرد.

 آیت‌الله احمد شیخ‌بهایی امروز ظهر در خطبه‌های‌ نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: در هر فعل و ترک فعلی باید مراقبت کنیم که امر خداوند چیست و در انجام وظیفه با اعتماد به خدا باید وظیفه‌ خود را به‌درستی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در روز جزا تمام افراد با تمام دسته‌بندی‌هایی که وجود دارد به دو دسته تقسیم می‌شوند گفت: متقین و مجرمین آن دو دسته هستند و باید بکوشیم برای آن روز زاد و توشه جمع‌آوری کنیم.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به آیاتی که خداوند در آنها خود را ملک خطاب می‌کند افزود: خداوند بعد از لفظ ملک کلمه‌ قدوس را می‌آورد که به معنای این است که به کسی هیچ ظلمی را روا نمی‌دارد.

وی با بیان اینکه خداوند فردی را از جنس خود مردم در بین آنها قرار داد که آیات خداوند را برای مردم بخواند و آنها را هدایت کند گفت: کار پیامبر(ص) این است که مردم را پاکیزه کند و در جهاد اکبر انسان‌ها باید اول بر نفس خودشان مسلط شوند و نفس خود را از گناهان پاک کنند و ثمره خواندن آیات قرآن تزکیه نفس است.

آیت‌الله شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه مرگ در پیش است و با رسیدن مرگ دستمان از همه جا کوتاه می‌شود پس باید تا فرصت هست کار نیک انجام دهیم افزود: در آن زمان دیگر زبانی نداریم که ذکر بگوید، چشمی نداریم که آیات قرآن را نگاه کنیم و دستی نداریم که کار خیر انجام دهد.

وی با بیان اینکه سوم شهریور روز فرار رضاخان است و رضاخان شاهی بود که انگلیس آورد و خودش آن را برد و این برای ملت ایران بسیار ذلت بار بود گفت: امروز روزگار عزت ماست و پهباد دشمنان را در آسمان  انهدام و کشتی‌ انگلیس را در دریا اشغال می‌کنیم و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به روز مباهله و روز خاتم بخشی امیرالمونین(ع) را در پیش داریم افزود: غرب در حال تخریب بنیان خانواده است و از هر‌ راه ممکن این کار را انجام می‌دهد و ما باید زمینه ازدواج را آسان کرده و آن را سهولت ببخشیم.

وی با بیان اینکه بعد از ازدواج فرزندآوری بسیار مهم است و هر ساله تعداد فرزندان متولد شده در حال کاهش است گفت: شرایط سخت شده است اما این نیز یک نوع جهاد است و مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم.

آیت‌الله شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه در حال نزدیک شدن به فصل پاییز هستیم و با توجه به بارش‌های فراوان در ابتدای سال گفت: باید به هشدارهای هواشناسی توجه کنیم و مناطق سیل‌خیز شناسایی شده و این مسئله باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه مسئله حجاب بسیار مهم بوده و بدحجابی و تهاجم فرهنگی در حال گسترش است و سازمان‌های مخوف استکباری پشت سر این مسئله قرار دارد افزود: چرا باید کارخانه چادر مشکی در کشور تعطیل شود و چادر مشکی ما از کشور کره که یک نفر استفاده کننده از این نوع کالا را ندارد تامین شود.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه سال رونق تولید است بیان کرد: مسائل اقتصادی مانند یک ماشین عمل می‌کنند و همه به هم پیوسته و متصل هستند و هر جز باید در جای خودش به درستی عمل کند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی امروز جامعه گفت: برنامه‌های اقتصادی کشور به هم ریخته شده است و امروز که کشور دچار تحریم‌ است باید به گونه‌ای دیگر عمل کرد.

آیت‌الله شیخ‌بهایی با اشاره به اینکه امروز دیگر نباید از دشمن ترسید و اگر ضربه‌ای بخوریم از خودی خورده‌ایم گفت: باید مواظب فضای مجازی باشیم و فریب جنگ نرم دشمن را نخوریم و بدانیم که با توکل به خدا بر سختی‌ها چیره خواهیم شد.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...