مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:بیش از ۵۰۰۰ تعاونی فعال در استان کرمان وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه بیش از ۵ هزار تعاونی فعال در استان کرمان وجود دارد گفت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان کرمان در سن کار قرار دارند.

رضا اسماعیلی ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه هفته گذشته، هفته تعاون بود و ۱۳شهریور روز تعاون نامگذاری شده است اظهار داشت: در کارکرد‌های اقتصادی تعاونی‌ها بیشتر مد نظر هستند و باید سعی کنیم شرکت‌های تعاونی را تا جایی که امکان دارد گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه می‌توان در شکل‌های مختلف و در کارکرد‌های متفاوت از تعاونی‌های گوناگون استفاده کنیم گفت: استان کرمان بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بیش از ۷۰ درصد این جمعیت در سن کار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با عنوان اینکه پیش‌بینی شده است تا سال۱۴۳۰ این پنجره جمعیتی را دارا هستیم گفت: فرصت زیادی نداریم و بعد از آن مانند کشور‌های اروپایی دیگر نیروی کار جوان نداریم.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی جمعیت جوان نیروی کار زیادی ندارد و این نیرو را از کشورهای جهان سومی تامین می‌کنند گفت: باید از نخبه‌های خود استفاده کرده، آنها را سازمان‌دهی کنیم و ظرفیت تولید را در استان کرمان و به ویژه در تعاونی‌ها گسترش دهیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد معادن فعال کشور در استان کرمان است و بیش از ۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان کرمان تولید می‌شود گفت: تعاون یکی از جاهایی است که می‌تواند این ظرفیت را بالفعل کند.

وی با بیان اینکه جوانان ما باید از ظرفیت تعاونی‌ها استفاده کرده در کنار هم قرار بگیرند و با سرمایه‌های خرد کار را شروع کنند افزود: سال پیش بیش از ۳۰ میلیارد تومان وام ۶ درصد در حوزه تعاون تصویب شد اما استقبال خوبی از آن نشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تعاونی یکی از جاهایی است که می‌تواند افراد را در کنار یکدیگر قرار داده و باعث شود وحدت میان آنها ایجاد شود گفت: در تعاون یاد می‌گیریم چگونه با یکدیگر تعامل داشته باشیم چگونه فردی را انتخاب کنیم و برای آینده خود تصمیم بگیریم که این یکی از کارکرد‌های سیاسی تعاون است.

وی با بیان اینکه استان کرمان با بیش از پنج هزار تعاونی فعال سال پیش رتبه نخست را در کشور در میان تعاونی‌ها بدست آورد گفت: سرمایه‌گذاری این تعداد تعاونی بیش از۲۴۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۱۵, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...