امام جمعه کرمان: گام سوم در کاهش تعهدات برجامی باید محکم‌تر برداشته شود

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه گام سوم در کاهش تعهدات برجامی باید محکم‌تر برداشت شود گفت: در دفاع از آرمان‌های انقلاب و شهدا باید محکم‌تر و قاطع‌تر عمل کرد.

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهارداشت: آنچه که از ما سر می‌زند در نامه عمل ما ثبت شده و در مورد آن بازخواست می‌شویم و هیچکس نمی‌داند مرگش چه زمانی فرا می‌رسد بنابراین اعمال خود را با تقوای الهی همراه کنیم.

وی در ادامه بحث هفته گذشته در رابطه با ریشه‌های حادثه عاشورا گفت: اگر بخواهیم حادثه عاشورا را مورد بررسی قرار بدهیم باید به یک قرن قبل بازگردیم و ببینیم اسلام در آن زمان در چه شرایطی است و چرا این حادثه تلخ تاریخی رخ داد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه اسلام  طلوع کرده بود و جاهلیت در حال غروب بود و ارزش‌های اسلامی جامعه را فرا می‌گرفت گفت: در جاهلیت دو قبیله اوس و خزرج در جنگ خونین با یکدیگر بودند و با ظهور اسلام این دو قبیله با اسلام آوردن به جبهه‌ مومنین روی آوردند و جنگ را کنار گذاشتند.

وی با یادآوری اینکه روزی نمایندگانی از این دو قبیله شروع به گفتن افتخارات خود در جنگ‌هایی که در رکاب پیامبر(ص) بودند کرده و به یکدیگر فخرفروشی می‌کردند افزود: شعله اختلاف پیشین دوباره بالا گرفت اما پیامبر(ص) این اختلاف را از بین برد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه خداوند به وسیله اسلام و پیامبر افراد را از پرتگاه جاهلیت نجات داد افزود: برای اینکه ببینیم پیامبر(ص)چگونه جامعه را از زندگی سخت و سیاه جاهلیت نجات داد باید نگاهی  به زندگی مردم در زمان جاهلیت بیندازیم.

وی با بیان اینکه زندگی در آن روزگار بسیار سخت بود و در اثر برخورد بادهای صحرا‌ها به خارهای مغیلان صداهای وحشتناکی ایجاد می‌شد که مردم را دچار هراس و خرافات کرده بود گفت: مردم برای جلوگیری از گرسنگی سنگی را به کمر خود می‌بستند تا احساس سیری کاذب به ان‌ها دست دهد.

امام جمعه کرمان با اشاره به سخن حضرت علی که مردم جاهلیت بدترین زندگی را داشتند و در گرداب جهالت و سرگردانی زندگی می‌کردند گفت: مردم آب‌های آلوده می‌نوشیدند و غذاهای ناسالم می‌خوردند.

وی با بیان اینکه خطر شرک و کفر با تمام توان از بیرون و خطر نفاق از داخل اسلام را تهدید می‌کرد و نفاق در حادثه عاشورا نقش مهمی داشت افزود: بازگشت به جاهلیت بعد از پنج دهه از فوت پیامبر باعث رخ دادن این حادثه شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه هیچ‌گونه حادثه‌ای در تاریخ اسلام مانند حادثه عاشورا نداریم که با مظلومیت و آگاهانه در مقابل ظلم بایستند اظهار داشت: حادثه عاشورا جامعه را به دو دسته حق‌طلب و دنیاطلب تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه حادثه عاشورا جریانی بود که جامعه را نجات داد و در زیارت عاشورا می‌خوانیم که آمدند تا جامعه را نجات دهند گفت: نقل است که حضرت اباعبداالله(ع) سرشان را بر زمین داغ کربلا گذاشته و این چنین بیان کردند که خداوندا من تسلیم امر تو هستم.

وی با بیان اینکه حادثه عاشورا به ما یاد داد که عاشورایی تصمیم بگیریم و زندگی کنیم گفت: امروز ملت با هم دلی در خط رهبر معظم انقلاب در مقابل امریکا ایستادگی کنند و بدانند که مذاکره با امریکا و اروپاییان هیچ فایده‌ای ندارد و بدنبال معطل کردن ملت ایران هستند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گام سوم در کاهش تعهدات برجامی باید محکم‌تر برداشت شود افزود: در دفاع از آرمان‌های انقلاب و شهدا باید محکم‌تر و قاطع‌تر عمل کرد.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : شهریور ۱۵, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...