انتقاد تند امام جمعه کرمان از حذف نام شهدا از معابر عمومی؛ نام شهید را برنگردانید جواب سختی خواهید گرفت

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دشمن در صدد است اسم و رسم شهدا را در جامعه کمرنگ کند گفت: اگر جایی نام شهدا حذف شده در اسرع وقت برگردانده شود و در غیر این صورت جواب سختی به آنها خواهیم داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی‌(ع) با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی‌(ع) می‌فرماید در تمام امور زندگی تقوا پیشه کنید چرا که رعایت تقوا شما را به سعادت می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه رعایت تقوا به عده و گروه خاصی معطوف نمی‌شود با تبیین جایگاه خواص در جامعه اسلامی افزود: کسانی که در حکومت اسلامی نصب می‌شوند حزو خواص جامعه هستند، بعضی افراد موقعیت اجتماعی در جامعه پیدا می‌کنند و جزو خواص جامعه محسوب می‌شوند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه خواص جامعه باید از رفتار و اعمال خود در جامعه مراقبت کنند چرا که نفوذ آنها در جامعه اثر‌گذار است گفت: باید بررسی کینم که خواص جامعه در مقاطع تاریخی چگونه عمل کردند و در زمان امام حسین‌(ع) آن حضرت در خطابه‌ای وضعیت خواص را بیان کرد و فرمود شما که خواص جامعه بودید، دچار انحرافی بزرگ شده‌اید.

وی با اشاره به اینکه حرف شما نافذه بود و می‌بایست در مقابل مشکلات جامعه آن روز عکس‌العمل نشان می‌دادید اما پیش چشم شما حق مستضعفان جامعه از بین رفت و شما از آنها دفاع نکردید تصریح کرد: امام حسین‌(ع) فرمود شما دایره نفوذ دارید و در مقابل کسی که به شما اعتراضی دارد می‌ایستید اما در مقابل حق مردم هیچ عکس‌العملی انجام نمی‌دهید.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه بعضی‌ها مطالبه‌گری را فقط حق خود می‌دانند و حق مردم برای آنها اهمیتی ندارد گفت: رانت‌خواری و ویژه‌خواری می‌کنید و از حکومت برای خود امتیاز می‌گیرید و توده مردم را فراموش کردید، انسان در هر شرایطی باید از حق دفاع کند و در دفاع از حق فقط نباید به خود و قوم و خویش و خانواده خود اکتفا کند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که از خواص بوده و دارای نفوذ کلامی هستند باید توده مردم را ببینند و از حق همه دفاع کنند خاطر‌نشان کرد: یکی از انواع جهاد، جهاد با مال است، هر جهادی نیازمند مال است و کسانی که تمکن مالی دارند باید برای جهاد در راه خدا هزینه کنند، امام علی‌(ع) فرمود با مال خود در راه خدا جهاد کنید و پشت جبهه را محکم نگه داشته و رزمندگان اسلام را کمک کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در تاریخ بعد از امام حسین‌(ع) هم هر گاه خواص به انحراف رفتند جامعه اسلامی با مشکلات زیادی روبه‌رو شد گفت: وقتی خواص جامعه به آدم‌های فرصت‌طلب و رانت‌خوار تبدیل شوند فاسدان بر جامعه حاکم شده و جامعه به هلاکت می‌رود.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای که حاکمیت یزیدیان شود، حتما امام حسین‌(ع) در مظلومیت قرار گرفته و مردم نیز گروه گروه به سمت امام جامعه لشکرکشی می‌کنند افزود: پیامبر‌(ص) در زمان حکومت اسلامی خود اینگونه عمل کرد که منصب‌ها را به کسانی بدهید که خواص جامعه متناسب با لیاقتها و شایستگی‌هایشان در جامعه دایره نفوذ داشته باشند.

امام جمعه کرمان در آغاز خطبه دوم نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و باید حق آنها را ادا کنیم.

وی با انتقاد از عملکرد برخی شهرداران در حذف نام شهید از معابر عمومی گفت: دشمن در صدد است اسم و رسم شهدا را در جامعه کمرنگ کند چرا که سایه شهدا بر کشور خیر و برکت دارد و خون آنها برای کشور اقتدار و عزت آورده است.

وی با بیان اینکه اگر شهدا نبودند معلوم نیست امروز چه آینده بدی داشتیم تاکید کرد: اگر جایی نام شهدا حذف شده در اسرع وقت برگردانده شود و در غیر اینصورت جواب سختی به آنها خواهیم داد.

علیدادی سلیمانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس یک دوران بی‌نظیر در تاریخ کشور است و وقتی مردم توانستتد گفتمان انقلابی بر محور اسلام را به دست بیاورند جنگ را بر ما تحمیل کردند اما مردم تحت فرماندهی عالمی با بصیرت همچون امام‌(ره) مقابل دشمن ایستادند و از این گردنه تاریخی گذشتند.

وی با اشاره به اینکه جریان مقاومت به دفاع مقدس معطوف نشد و امروز جریان مقاومت تحت فرماندهی ولی امر مسلمین جهان در دنیا گسترده شده است اظهار داشت: امروز ایران پرچمدار جبهه مقاومت در دنیا است و گفتمان انقلابی در دنیا شکل گرفته و در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه هیچ تحولی در منطقه بدون جبهه مقاومت رقم نخواهد خورد و در آینده نزدیک جبهه مقاومت تمام آزادی‌خواهان جهان را تحت پوشش خود قرار خواهد داد گفت: استکبار سعی می‌کند ما را به مذاکره بیاورد اما مذاکره آن مکارانه است، آمریکا فشار حداکثری و تهدید و تحریم حداکثری را علیه مردم ایران دارد اما در شعار حرف از مذاکره می‌زند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به هیچ کدام از تعهدات خود در برجام عمل نکرده است افزود: آمریکا در تحریم‌هایی که علیه کشور آغاز کرده سعی دارد ما آرایش جنگ اقتصادی به خود نگیریم و کاری را انجام بدهیم که دشمن می‌خواهد.

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه دشمن از مبارزه با فساد اقتصادی در کشور ناراحت است و سعی می‌کند مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور که اخیرا قوت گرفته بد جلوه داده شود خاطر‌نشان کرد: اتهام‌زنی به ایران را در جوامع بین‌المللی در دستور کار دارد و از نظر فرهنگی در داخل کشور به‌دنبال ناامیدی مردم است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا لاابالی‌گری در کشور را ترویج می‌دهد تا فساد اخلاقی را در جامعه به یک جریان عادی تبدیل کند گفت: تفریحگاه‌های ما را چنان تحت تحت تاثیر قرار داده تا قشر مذهبی را از آن دور نگه دارند اما مردم با امر به معروف جلوی لاابالی‌گری و ولنگاری در جامعه را بگیرند و تذکر دهند چرا که دشمن با تندرو جلوه دادن افراد سعی دارد روحیه انقلابی در جامعه را تخریب کند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۵, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...