فرمانده انتظامی استان کرمان:باند قاچاقچیان مواد مخدر در شرق استان کرمان متلاشی شد

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به عملیات شب گذشته نیروی انتظامی با اشرار مسلح گفت: شب گذشته نیروی انتظامی استان کرمان در شرق استان با یک باند قاچاقچی مواد مخدر درگیر و در این عملیات یک شرور مسلح به هلاکت و تعداد زیادی سلاح و مهمات کشف شد.

سردار عبدالرضا ناظری امروز ظهر پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام علی(ع) شهر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای نیروی انتظامی اظهار داشت: در ایام سوگواری امام حسین(ع) و در آستانه اربعین حسینی هستیم و تقارن این ایام با هفته بزرگداشت نیروی انتظامی را افتخار می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نهضت حسینی را سرلوحه کار خود می‌داند گفت: یاران امام حسین‌(ع) الگوی واقعی بصیرت، شجاعت و ولایتمداری هستند و ما در ماموریت‌های خود به آنها اقتدا می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه مشارکت عمومی مردم و تشکیل پلیس جامعه محور باعث ارتقای امنیت در جامعه شده است افزود: پلیس بدون مشارکت و تعامل با مردم در تامین نظم و امنیت موفق نیست و خوشبختانه این تعامل و همدلی کاملا وجود دارد.

ویپلیس هوشمند، امین مردمرا شعار امسال هفته نیروی انتظامی در کشور معرفی کرد و گفت: با تشکیل پلیس‌های تخصصی توانسته‌ایم در تامین امنیت مردم موثر باشیم و از تمام ظرفیتها با آینده‌نگری برای تامین امنیت جامعه اقدام می‌کنیم.

ناظری با اشاره به اینکه پلیس اشراف کامل اطلاعاتی بر اشرار دارد خاطر‌نشان کرد: همانطور که در سپاه پاسداران اشراف کامل اطلاعاتی بر گروه‌های تروریستی وجود دارد و شاهد خنثی کردن توطئه ترور تروریست‌ها علیه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بودیم، پلیس هم در داخل کشور اشراف کامل اطلاعاتی دارد.

وی با بیان اینکه پلیس توفیقات بسیار خوبی در استان داشته و الگوی امنیت آفرین برای جوامع اسلامی در دنیا است افزود: مردم می‌توانند از طریق سامانه ۱۹۷ انتقادات و پیشنهادات خود در مسیر عملکرد نیروی انتظامی را به ما بدهند و ما حتما استفاده خواهیم کرد.

رئیس پلیس استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت امروز امنیت در استان کرمان مطلوب بوده و احساس امنیت در استان کرمان بسیار بالا است تصریح کرد: در یکسال گذشته ۴۶ عملیات علیه اشرار مسلح در استان کرمان انجام شده است.

وی اظهار داشت: شب گذشته نیروی انتظامی استان در شرق استان کرمان با یک باند قاچاقچی مواد مخدر درگیر و در این عملیات یک شرور مسلح به هلاکت و تعداد زیادی سلاح و مهمات کشف شد.

ناظری با بیان اینکه ۵۷۵ شهید از پرسنل نیروی انتظامی در استان کرمان تقدیم شده است گفت: در طول یکسال گذشته بیش از ۱۰۶ تن انواع مواد مخدر در سطح استان کرمان کشف شده است و نیروی انتظامی در راستای ماموریتهای محوله خود که در جهت تامین امنیت جامعه و آرامش مردم است با کسی تعارف ندارد.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم می‌تواند باعث ارتقای امنیت عمومی در سطح جامعه شود افزود: امسال مراسم عزاداری در ایام محرم در امنیت کامل برگزار شد و هیچ مشکلی نداشتیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه پلیس سایبری استان توانسته بیش از ۹۳ درصد جرایم سایبری در استان کرمان را کشف کند اظهار داشت: جرایم فضای مجازی در استان کرمان ۹۵ درصد رشد داشته که آمار بسیار نگران کننده‌ای است.

وی با اشاره به اینکه قربانیان فضای مجازی زیاد شده و باید حضور فرزندان خود در فضای مجازی را مدیریت کنیم گفت: دشمن از هر طریقی برای انحراف جامعه به‌ویژه نسل جوان و نوجوان جامعه استفاده می‌کند و باید هوشیار باشیم.

ناطری با بیان اینکه کمیسیون مقابله با سرقت در استان کرمان تشکیل شده و راهکارهای خوبی برای جلوگیری و پیشگیری شده است افزود: طی یکسال قبل بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر خورده فروش مواد مخدر در سطح استان کرمان دستگیر شده است.

وی از کشف بیش از ۲۷ میلیارد تومان کالای قاچاق در سطح استان کرمان طی یکسال گذشته خبر داد و خاطر‌نشان کرد: بیش از ۱۵۰ دوربین در معابر شهر کرمان برای تامین نظم و امنیت وجود دارد که در جلسه با شهرداری و شورای شهر کرمان مقرر شد تا بهمن‌ماه امسال تعداد دوربین‌ها به ۲۷۰ دوربین افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

نویسنده : 
تاریخ انتشار : مهر ۱۲, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...