مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان:مردم مراقب سودجویان در شرایط اقتصادی امروز جامعه باشند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه مردم مراقب باشند تا عده‌ای از شرایط پیش آمده سوءاستفاده نکنند گفت: همیشه عده‌ای سودجو هستند تا با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی جامعه به دنبال سودجویی از مردم باشند.

 ارسلان میری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی(ع) با تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد رسول گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهارداشت: تعزیرات حکومتی یکی از مراجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه است.

وی با اشاره به تاریخچه مبارزه و مقابله با تخلفات اقتصادی در اسلام و دیگر جوامع بیان کرد: تعزیرات حکومتی برای جلوگیری و مقابله با تخلفات اقتصادی از جمله احتکار و گرانفروشی و رسیدگی تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی گزارش شده، بررسی و صدور رای است افزود: کار نظارت به‌عهده ما نیست.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متعددی عهده‌دار نظارت و کشف تخلفات هستند گفت: پرونده تخلفات اقتصادی پس از کشف به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود.

میری با بیان اینکه تامین حقوق مردم، حاکمیت، تولیدکننده و مصرف‌کننده با تعامل با سایر قوا، دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و اقتصادی برای مبارزه با تخلفات این حوزه انجام می‌شود افزود: در پیشگیری از تخلفات اقتصادی دستگاه‌های زیادی نقش دارند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات تعزیرات حکومتی در این زمینه گفت: با جلسات و تعاملاتی که با اصناف و بازاریان داشته‌ایم تلاش شده تا موارد قانونی آموزش داده شود تا از بروز تخلفات جلوگیری شود چرا که تامین، توزیع و ذخیره‌سازی کالاهای اساسی توسط بازاریان انجام می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برای جلوگیری از تخلفات برگزار شده و با متخلفان در همان محل برخورد می‌شود افزود: برای حمایت از تولیدات داخلی توصیه می‌شود مردم از کالاهای قاچاق استفاده نکند.

وی با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: مردم مراقب باشند تا عده‌ای از شرایط پیش آمده سوءاستفاده نکنند و شماره ۱۳۵ تعزیرات حکومتی آماده دریافت شکایات مردمی است.

میری با بیان اینکه گرانی و گرانفروشی دو مسئله متفاوت است و مردم باید به آن توجه داشته باشند افزود: همیشه عده‌ای سودجو هستند تا در شرایط پیش آمده به دنبال سوءاستفاده از مردم باشند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۲۴, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...