امام جمعه کرمان: کشور امروز نیازمند روحیه و رویه بسیج است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروز مدیران ما نیازمند روحیه و رویه بسیجی هستند گفت: روحیه بسیج، یعنی بیشترین کار و خدمت با کمترین امکانات و بسیجیان ما بودند که با فداکار و ایثارگر در تمامی صحنه‌ها حاضر شدند.

 حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: فکر فردا و معاد عده‌ای را وادار می‌کند که همیشه عملگرا بوده و در کنار شعارهای خوب، اعمال خوبی هم داشته باشند.

وی با بیان اینکه عملگرا بودن سبب می‌شود تا آنها در روز حسابرسی، پشیمان و سرافکنده نباشند افزود: این مسئله محقق نمی‌شود مگر با رعایت دو مورد که به یاد قیامت بوده و اعمال صالح انجام دهند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید بروید به سمت روزی که ان را تکذیب می‌کردید گفت: قیامت روز حسابرسی است و در این روز نتیجه اعمال خود را به طور کامل می‌بینند.

وی با بیان اینکه این روز، روز وحشت برای عده‌ای است و در آن دنیا نتیجه اعمال خود را یکی یکی می‌بینند افزود: آنها نه‌تنها قیامت را تکذیب که دیگران را نیز با خود همراه می‌کردند و قیامت برای آنها صحنه سختی است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امام علی(ع) می‌فرماید عده‌ای در قیامت در عذابی ورود می‌کنند که آتش هولناکی داشته، درها بسته است و راه فراری ندارند گفت: این افزاد در این دنیا اعمالی انجام داده و مکافات اعمالشان آنها را بیدار نکرد و در قیامت برای آنها راه فرار و نجاتی نیست.

وی با بیان اینکه از عذاب قیامت راه نجاتی نیست افزود: در قیامت سایه‌هایی سه بعدی وجود دارد که سوزان، خفقان‌آور و برخواسته از آتش جهنم هستند و گناهکارن را در بر می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه عده‌ای این سایه‌ها را بازتاب عبور از خطوط اصلی ادیان الهی که توحید، معاد و نبوت هستند می‌دانند بیان کرد: تکذیب معاد، توحید و نبوت هر کدام بعدی از این سایه را رقم می‌زند و این سایه‌ها به اعمال ما در این دنیا بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه خداوند در وجود هر کدام از ما قوایی گذاشته که استفاده نامناسب از این قوا همین سایه است عنوان کرد: قوه غضبیه و خشم یکی از این قواست که خداوند در وجود ما قرار داده و باید دید که از این خشم و غضب کجا باید استفاده شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه قوه شهوت یکی دیگر از این قواست و میل‌ها و گرایش‌های نابه‌جا هم می‌تواند یکی از ابعاد این سایه را تشکیل دهد افزود: جهل‌ها، نادانی و تعصبات نیز در یکی دیگر از این قوا ریشه دارد.

وی با اشاره به وجود تعصباتی که حد و مرزهایی را در جامعه قرار داده و مانع شایسته‌سالاری می‌شود گفت: براداشت‌های نادرست و غلط و پیروی از افراد ناشایسته ما و جامعه ما را دچار مشکلات زیادی می‌کند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: اگر آدمی از تمامی نعمت‌هایی که خداوند در اختیارش قرار داده به درستی استفاده نکند، در قیامت چیزی برای نجات ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به اینکه بزرگداشت علامه طباطبایی و جعفری را در پیش داریم و این دو عالم بزرگ شاگردان زیادی تربیت کردند اظهار داشت: بزرگداشت شهید زین‌الدین فرمانده لشکر علی ابن ابیطالب(ع) را هم در پیش داریم.

وی با بیان اینکه در این هفته آغاز هفته بسیج را داریم یادآور شد: بسیج در حساس‌ترین دوران انقلاب تشکیل شد و بسیجیان ما از ابتدا در کنار نیروهای انقلاب بودند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امروز کشور نیازمند روحیه بسیجی است گفت: روحیه بسیجی، همان روحیه‌ای است که جنگ تحمیلی را به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه امروز مدیران ما نیازمند روحیه و رویه بسیجی هستند افزود: روحیه بسیج، یعنی بیشترین کار و خدمت با کمترین امکانات و بسیجیان ما بودند که با فداکار و ایثارگر در تمامی صحنه‌ها حاضر شدند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه اطاعت و توجه به منویات رهبری و پیاده کردن آنها در جامعه از دیگر ویژگی‌های بسیج است گفت: بسیجیان ما زمانی که قطعنامه توسط امام راحل پذیرفته شد با چشم اشکبار و با تمام وجود این مسئله را پذیرفته و اطاعت کردند و این روحیه بسیج است.

وی با تبریک ولادت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت بیان کرد: رسالت و امامت، دو جریان مهمی هستند که هدایت بشریت را به‌عهده گرفتند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه رسالت همزاد بشریت است و خداوند هیچ و وقت و‌ هیچ زمانی حجت را برای انسان کم نگذاشت گفت: در زیارت جامعه در توصیف شخصیت ائمه(ع) می‌خوانیم هر خوبی سرچشمه‌اش معصومین هستند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آبان ۲۴, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...