امام جمعه کرمان: حضور بابصیرت و تکلیف‌محورانه ملت ایران چشم فتنه را کور کرد

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مسئولان نظان باید دلسوزی معیشت مردم را داشته باشند گفت: بار دیگر حضور بابصیرت، به‌موقع و تکلیف‌محورانه ملت ایران در برابر آشوبگران چشم فتنه را کور کرد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: حضرت علی(ع) می‌فرمایند دنیا برای زندگی همیشگی شما ساخته نشده و انسان به جز اعمال چیزی را با خود نمی‌برد.

وی با بیان اینکه دنیا گذرگاه است و انسان عاقل در گذرگاه و توقفگاه به یک‌گونه عمل نمی‌کند افزود: از این روست که باید رعایت تقوا را در همه شئون زندگی در برنامه داشته باشیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه سوالات زیادی درباره نامه اعمال آدمی وجود دارد گفت: سوالاتی از این دست که هر کدام از ما چند نامه عمل داریم؟ دقتی که در ثبت و ضبط اعمال وجود ارد به چه میزان است؟ و نحوه محاسبه نامه اعمال آدمی و کتابت نامه اعمال و ثبت آن چگونه است؟

وی با بیان اینکه بنا به آیات قرآن سه نوع نامه اعمال داریم عنوان کرد: یکی از انواع این نامه اعمال همان لوح مفوظ و کتاب واحدی است که از نخستین انسان تا آخرین آنها اعمال همه انسان‌ها در آن ثبت و ضبط می‌شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نوع دوم نامه عملی است که هر قوم و طایفه‌ای دارد گفت: هر امتی در قیامت با نامه عمل خود فراخوانده می‌شود و روز قیامت این نامه به سخن آمده و اعمال همه امت‌ها را هم بازگو می‌کند

وی با بیان اینکه هر شخص به تنهایی نیز نامه اعمالی دارد که همان زندگی فردی و اعمال فردی ما را شامل می‌شود افزود: پرونده آدمی به قدری واضح و روشن است که خود آدمی هم می‌تواند به‌درستی خود را قضاوت کند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دقت در ثبت اعمال ما به قدری بالاست که تمامی اعمال بشر بدون کم و کاست در آن ثبت و ضبط شده است و جای هیچ اعتراضی نیست بیان کرد: در آیات قرآن سه نوع ثبت و ضبط برای اعمال ما آورده شده است.

وی با بیان اینکه هر آنچه که در این دنیا انجام داده‌ایم همه نوشته شده و به کتابت در آمده است اما این نوشتن مانند نوشتن‌های دنیایی نیست افزود: نگارش نامه اعمال نگارشی کامل، واضح و گویاست که تمامی جزئیات اعمال آدمی در آن بیان شده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نوع دوم نگارش نامه اعمال همان روح و شخصیت ماست افزود: تمامی اعمال ما بر روح و شخصیت ما اثرگذار است و در قیامت این شخصیت و چهره واقعی ماست که آشکار می‌شود و همین شفافیت نامه عمل ماست و تجسم اعمال ما نیز نوع دیگر ثبت و ضبط اعمال ماست که ظهور و بروز پیدا می‌کند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان با بیان اینکه روز نیروی دریایی و بسیج قهرمان را در پیش داریم اظهار داشت: بسیج عصاره خدمت و جهاد صادقانه است.

وی با اشاره به  اینکه بسیج لشکر مخلص خداست که پرقدرت، پرتوان و بی‌ادعا و جان بر کف و فداکار در تمامی صحنه‌های خدمت به مردم حضور دارد افزود: بسیج قوی‌ترین لشکر جهان و خار چشم دشمنان است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به حوادث و اتفاقات چند روز گذشته گفت: دولتمردان به معنای خاص و عام آن باید دو دلسوزی جدی داشته باشند و هر کس در هر گوشه از این نظام که خدمت می‌کند باید دلسوزی معیشت مردم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه قدرت خرید و زندگی آبرومندانه هر ایرانی باید دغدغه همه مسئولان باشد و باید به شان و منزلت هر ایرانی توجه جدی داشته باشند تصریح کرد: هر کس در هر مسئولیتی که چنین دیدگاهی ندارد خیانت به این مردم و نظام است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مردم ما همیشه در خط اول حمایت از نظام بودند افزود: دلسوزی از بیت‌المال و سرمایه‌های ملی نیز باید در همه رده‌ها وجود داشته باشد هر چند در این نوع دلسوزی شاید اختلافاتی وجود داشته باشد اما باید بهترین آن در دستور کار قرار گیرد .

وی با بیان اینکه در این کشور زمانی که قانونی که منفعت ملی در آن است اجرا شده نمی‌توان عده‌ای با حضور در کف میدان به دنبال تغییر آن باشند گفت: قانونی که از مراجع قانونی رد شده حتما مورد تایید رهبر معظم انقلاب نیز هست.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به انتخابات سال ۸۸ یادآور شد: در آن اتفاقات همه شاهد بودیم که انتخابات قانونی برگزارشده و پس از اعلام نتایج عده‌ای به کف خیابان آمده و خواستند تا نتیجه انتخابات را عوض کنند.

وی با بیان اینکه در آن زمان رهبر معظم انقلاب به صحنه آمدند و در مقابل قانون‌شکنان ایستادند افزود: در اتفاقات اخیر نیز مقام معظم رهبری فرمودند به مسائل خوشبینانه نگاه کنیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه اگر عده‌ای در اجرای قانون اعتراضاتی دارند باید از راه قانون وارد شده نه اینکه به کف خیابان ریخته و هدایت این اعتراضات را ضد انقلاب بدست بگیرند گفت: نباید کاری کنیم که دشمانان نظام خوشحالی کرده و اتفاقاتی بیفتد که حتی به مردم خودمان هم رحم نکنند.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه و رهبری نظام چه در زمان امام خمینی(ره) و چه اکنون جانشین امام زمان(عج) است گفت: پس از اعلام نظر رهبر معظم انقلاب حجت بر همه تمام است و سخنان مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب بوده و پس از آن فصل امتحان است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نباید اجازه داد دشمنان نظام از عملکرد ما خوشحال شوند افزود: زمانی که دشمنان شما را تشویق می‌کنند ببینید چه اشتباهی مرتکب شده‌اید.

وی با یادآوری اینکه در زمان حضرت علی(ع) فتنه‌ها و آشوب‌های بسیار خطرناکی اتفاق افتاد بیان کرد: آن حضرت در تبیین فتنه و آشوب فرمودند «فتنه‌ها زمانی که روی می‌آورند شباهت به حق دارند و زمانی که در میدان قرار گرفتند روسیاهی آن معلوم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه حضرت علی(ع) فرمودند فتنه مثل گردباد می‌پیچد و برخی شهرها دچار آسیب شده و برخی در امان می‌مانند گفت: در فتنه‌ها چه سیاسی، فرهنگ و اقتصادی افراد باید بصیرت داشته، میدان را شناخته و ببینند به نفع چه کسی اعتراض کرده و شعار می‌دهند؟

وی با اشاره به اینکه در فتنه‌ها باید به تکلیف خود عمل کنیم و تکلیف‌محور باشیم افزود: عنصر سوم کور کردن چشم فتنه اقدام به موقع است در حالیکه عده‌ای در فتنه‌ها تماشاگرند و به تکالیف خود در زمان مناسب عمل نمی‌کنند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه تاریخ پر است از انسان‌های بصیر و تکلیف‌محوری که به موقع عمل نکردند گفت: عاشورا یکی از این روزهاست و توابین نمونه این افراد هستند.

وی با قدردانی از حضور به موقع و تکلیف‌محورانه مردم بصیر ایران و کرمان در اتفاقات اخیر افزود: خوشبختانه مردم کرمان توانستند از گردباد فتنه‌ها با حداقل آسیب‌ها عبور کنند.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۱, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...