معاون نیروی دریایی ارتش : حضور پررنگ یگان‌های نیروی دریایی دشمن را در دریا زمین‌گیر کرد

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سه هزار کیلومتر فراتر از مرزهای آبی در حال گشت‌زنی هستیم و اجازه تجاوز دشمن را نخواهیم داد گفت: حضور پررنگ یگان‌های نیروی دریایی دشمن را در دریا زمین‌گیر کرده است.

 امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج لشکر مخلص خداست و همه نیروهای مسلح بسیجی محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه از خدا می‌خواهیم کمک کند وظیفه سربازی را به نحو احسنت انجام بدهیم گفت: نیروی دریایی ارتش در دوران جنگ تمام سعی و تلاش خود را به‌کار گرفت و امروز نیز فعالانه و هوشمندانه عمل می‌کند.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در قرآن خداوند اهمیت دریا را عنوان کرده است افزود: در قرآن فرموده است خدا دریا را به تسخیر شما در آورد تا از آن طریق تجارت کرده و روزی خود را بدست آورده و شکر خدا را به جای آورید.

وی با اظهار اینکه دریا یک موضوع راهبردی است و تمام کشورهای دنیا از این موهبت الهی استفاده می‌کنند عنوان کرد: تقریبا ۹۰ درصد تجارت دنیا از طریق دریا انجام می‌شود و این مسئله بسیار اهمیت دارد.

طحانی با بیان اینکه هزینه حمل و نقل دریایی بسیار پایین‌تر از حمل و نقل هوایی و ریلی است گفت: یکی از مهمترین کارهای نیروی دریایی باز نگه‌داشتن خطوط دریایی کشور بوده است.

وی با یادآوری اینکه در زمان جنگ تحمیلی دو پشتوانه سیاسی صدام استفاده از دریا برای صادرات نفت و کمک کشورهای غربی به عراق بود خاطرنشان کرد: در شصت و هفتمین روز از آغاز جنگ تحمیلی ماشین بعثی عراق در دریا را متوقف کردند و به‌نوعی محرومیت از دریا برای رژیم بعث اتفاق افتاد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین عملیات‌ها در دریا عملیات مروارید در هفت آذر سال ۵۹ بود که سکوهای نفتی عراق منهدم و پشتوانه اقتصادی رژیم بعث متوقف شد بیان کرد: امام راحل روز هفت آذر را روز نیروی دریایی نامگذاری کردند و در این روز یاد جانفشانی‌های نیروهای دریایی مورد تکریم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فعالیت نیروی دریایی فقط در زمان جنگ تحمیلی نبود و امروز نیز شاهد دلاورمردی‌های نیروی دریایی در مرزهای دریایی کشور هستیم گفت: یکی از پشتوانه‌های کشور باز بودن مسیر تجارت است.

طحانی با اشاره به اینکه ما یک کشور دریایی هستیم و عمدا تجارت ما از دریا انجام می‌شود تصریح کرد: دشمن همیشه درصدد بوده تا صادرات نفت ما را از دریا متوقف کند.

وی با بیان اینکه اسکورت کاروان‌های تجارتی در دریا توسط نیروی دریایی انجام می‌شود و یگان‌های رزمی نیروی دریایی از اول تنگه هرمز تا مقصد همیشه انجام می‌شود گفت: حتی یک ساعت صادرات نفت ما تعطیل نشده است و یک حضور معنادار نیروی دریایی کشور در خلیج فارس است.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه وقتی دشمن فهمید از طریق نظامی نمی‌تواند با ایران مقابله کند جنگ اقتصادی را آغاز کرده افزود: امروز دشمن سعی دارد تا صادرات و تجارت کشور دچار چالش شود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ خطوط مواصلاتی دریایی را با جدیت پیگیری می‌کنیم عنوان کرد: در سه هزار کیلومتر فراتر از مرزهای آبی در حال گشت‌زنی هستیم و اجازه تجاوز دشمن را نخواهیم داد.

طحانی با بیان اینکه حضور پررنگ یگان‌های رزمی نیروی دریایی در دریا دشمن را زمین‌گیر کرده است گفت: تجهیزات دریایی ما با تکنولوژی روز است و به دست جوانان دانشمند کشور فناوری‌های ما هر روز بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت ناوشکن دماوند و انواع زیردریایی با کلاس‌های مختلف از نمونه‌هایی هستند که توسط فرزندان انقلاب اسلامی انجام شده است افزود: نیروی دریایی نه تنها در دریا و در صحنه رزم بلکه در آبادانی کشور در بنادر نیز فعالیت‌های خوبی داشته و یک نیروی جان بر کف برای ملت و کشور تحت امر ولایت است.

انتهای پیام/

نویسنده : 
تاریخ انتشار : آذر ۸, ۱۳۹۸
 

دیدگاههای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید...